17
2020
2018-11-28

Sokołowski szpital otrzymał ponad 700 tys. zł


 Dzięki unijnemu wsparciu sokołowski szpital zakupi sprzęt medyczny dla oddziału ginekologii, kardiologii oraz POZ. Umowa w tej sprawie została podpisana 26 listopada przez przedstawicieli Zarządu Województwa Mazowieckiego – Elżbietę Lanc, Janinę Ewę Orzełowską oraz beneficjenta dyrektora SPZOZ Zbigniewa Deję.

- Sprzęt będzie jak najbardziej służył naszym pacjentom. Cieszymy się, że Urząd Marszałkowski przeznaczył te środki dla naszego szpitala. Prosimy, aby te środki spływały do nas w kolejnych latach, ponieważ skala potrzeb szpitali powiatowych, takich jak nasz jest ogromna – mówił dyrektor sokołowskiego szpitala. Zapewniał, że w dalszym ciągu będą pisane projekty, aby pozyskać dla szpitala jak największe wsparcie.

Projekt jaki złożył sokołowski SPZOZ w ramach RPO WM 2014–2020 dla działania 6.1 – Infrastruktura Ochrony Zdrowia opiewał na 916 tys. zł, zaś kwota jaka została dofinansowana to 707 tys. zł.

- Cieszymy się, nie tylko nasze szpitale marszałkowskie mają szansę pozyskania środków na jakże potrzebną drogą aparaturę. Mam świadomość jak ciężko było pozyskać środki, które będą działały na rzecz szpitala powiatowego. Im więcej pieniędzy zewnętrznych, tym większe szanse na to, żeby ten szpital był takim szpitalem wiodącym – mówiła członek zarządu Elżbieta Lanc. Samorząd województwa realizuje programy w zakresie promocji i ochrony zdrowia, które stanowią szansę na promocję szpitala. – Mam nadzieję, że ten projekt będzie takim zaczynem i pojawi się tutaj szereg dobrych inicjatyw, które spotkają się ze zrozumieniem ze strony Urzędu Marszałkowskiego – dodała.

Z kolei Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska mówiła:

- To nie jest tak, że przydzielamy te środki bez wniosków. Wniosek musi być dobrze przygotowany. Jest ich zawsze dużo więcej niż pieniędzy do rozdania. Ten projekt był po prostu dobry. (…) Środki trafią przede wszystkim do mieszkańców i do państwa. Jeśli chodzi o kadrę medyczną, to zawsze lepiej pracuje się na sprzęcie, który jest nowoczesny i aparatura spełnia wysokie standardy.

- Każda złotówka dla szpitala jest ważna. Martwi mnie, że sokołowski SP ZOZ dostał tylko tyle - mówił senator Waldemar Kraska, dodając, że ościenne placówki w ramach tego samego programu dostały większe kwoty. – Należy myśleć nad tym, aby projekty, jakie wychodzą z sokołowskiego szpitala, były pisane jeszcze lepiej – podkreślił senator.

Za ponad 700 tys. zł zakupiony będzie nowy sprzęt do poradni specjalistycznych, m.in: ginekologicznej, kardiologicznej i POZ. Poradnia kardiologiczna wzbogaci się m.in. o zestaw do prób wysiłkowych z bieżnią, cykloergometr do stres ECHA, automatyczny aparat do mierzenia ciśnienia tętniczego, aparaty do echa serca oraz aparat EKG i holtery. Natomiast na potrzeby przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) zostaną zakupione mobilne EKG, spirometry, wagi z większym zakresem, lampy bezcieniowe jednoogniskowe oraz EKG z wózkami. Do Poradni Ginekologiczno-Położniczej trafią: aparat do elektronizacji, KTG do ciąży bliźniaczej oraz aparat USG.
Ewelina Wolska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe