1
2020
2012-03-31

Sokołowski szpital dodatkowo wyposażony!


Do dyspozycji pacjentów i lekarzy trafiło między innymi: łóżko porodowe, Ramię C niezbędne do przeprowadzenia wielu operacji, stół operacyjny do zabiegów ortopedycznych, fotel do badań ginekologicznych oraz dwa łóżka z hydraulicznymi siłownikami.

- Szpital sokołowski jest jednym z największych zakładów na terenie całego powiatu sokołowskiego. W tej chwili zatrudnia ponad 800 osób. Jest to zakład, z którym trzeba się liczyć i o niego dbać – mówi Leszek Iwaniuk, starosta sokołowski.- Zarząd powiatu sokołowskiego poszukuje różnych źródeł finansowania tego szpitala. Dzisiejsze spotkanie jest efektem tych poszukiwań. Niestety nie stać na to, aby od razu wszystko zakupić i unowocześnić.

Przekazany sprzęt medyczny wcześniej był eksploatowany na Zachodzie Europy, jednak prezes fundacji podkreśla, że stare pozostały tylko obudowy, natomiast elektronika została wymieniona na nową.

- Kilka lat temu trafiłem do szpitala, myślałem, że pozostanę tam miesiąc, a zostałem 4 lata. W tym momencie zrodziła się we mnie chęć pomocy innym ludziom. – stwierdza prezes fundacji pan Robert Kamiński – Jako fundacja niesiemy pomoc od dwóch lat, bezpośrednio podlegamy ministrowi rolnictwa. Powstaliśmy aby wspierać środowisko rolnicze  w trzech województwach mazowieckim, podlaskim i warmińsko – mazurskim. I chociaż szpital znajduje się w mieście, to pomaga ludziom z terenów rolniczych. W miarę naszych możliwości będziemy do tego szpitala dostarczać sprzęt i nowy i dużo bardziej przydatny w różnego rodzaju sytuacjach związanych z obsługą pacjentów. Mam nadzieję, że w podobnych okolicznościach uda nam się spotkać jeszcze w tym roku.

W uroczystym przekazaniu sprzętu medycznego uczestniczyli minister rolnictwa i rozwoju wsi pan Marek Sawicki, prezes fundacji Robert Kamiński, dyrektor fundacji Dariusz Zieliński, starosta i wicestarosta powiatu sokołowskiego, dyrektorzy szpitala, oraz przedstawiciel Rady Powiatu.

 

JF

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Starosta, to chyba nie był ośrodku w Sawicach (www.sawimed.pl) tam to mają nowy sprzęt.

Miejscowy
2012-04-01 12:02:35

Minister niech odda trochę asfaltu ze "swojego zdupia" aby można było przez szpitalny plac przejechać. Najlepiej niech szwagier-stryja co w fundacji jest Prezesem, przywiezie"używany". Ale do dziur w asfalcie pasujący ...lepik! buuhahahaha Tak się bawi, tak się bawi...prostactwo ze wsi Repki. hahahaha

zielona kosiarka
2012-04-01 09:03:23

Świetnie, pewnie na zachodzie był kłopot ze złomowaniem zbyt wysokie koszty utylizacji, no a u nas jeszcze nie byle jaka radość.

Wieśka rolniczka
2012-03-31 19:28:43
Strona 1/1


Dane kontaktowe