17
2020
2013-04-04

Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza


9 kwietnia 2013 o godz. 11:00 na sali widowiskowej odbędzie się spotkanie pt. "Niewygodna prawda". W programie:
- wykład Jacka Odziemczyka - nauczyciela historii w PG Nr 2 oraz ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim
- prezentacja filmu dokumentalnego "Rotmistrz Witold Pilecki"
- koncert hip-hopu patriotycznego w wykonaniu rapera TADEK FIRMA SOLO
"Niewygodna prawda" to tytuł albumu Tadeusza Polkowskiego, polskiego rapera znanego jako Tadek Firma Solo. Przez wiele lat Tadek występował w znanym hip-hopowym zespole FIRMA, którego był współzałożycielem. W 2011 roku rozpoczął działalność solową. Od tego czasu opublikował utwory i teledyski promujące pierwszy album zatytułowany "Niewygodna prawda", poświęcony zapomnianym polskim Bohaterom. Były to takie utwory jak "Żołnierze wyklęci" upamiętniające zbrojne podziemie antykomunistyczne, działające po zakończeniu II wojny światowej, następnie w @012 roku tytułowa "Niewygodna prawda" oraz teledysk do utworu "Rotmistrz Witold Pilecki". W lipcu ubiegłego roku powstał obraz do utworu "Generał Nil", który upamiętnia osobę generała Augusta Emila Fieldorfa, zamordowanego przez władze komunistyczne dowódcy Kedywu Armii Krajowej. W zamierzeniu autora na płycie znalazły się treści dotyczące" wspaniałych oraz tragicznych wydarzeń w polskiej historii".

Przed koncertem zaprezentowany zostanie film dokumentalny poświęcony Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, oficerowi rezerwy Wojska Polskiego, współzałożycielowi Tajnej Armii Polskiej, dobrowolnemu więźniowi KL Auschitz, oficerowi Komendy Głównej Armii Krajowej i "NIE", więźniowi politycznemu okresu stalinowskiego, ofierze mordu sądowego.
Wstęp wolny.

11 kwietnia 2013 o godz. 17:00 w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Mikołaja Maleszy. Wystawa będzie czynna do 15 maja 2013.
MIKOŁAJ MALESZA urodził się w 1954 r. w Krynkach. Studiował w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1979 r. Zajmuje się malarstwem, scenografią i wystawiennictwem. Miał ponad 30 indywidualnych wystaw malarstwa m. in. w Warszawie, w Amsterdamie, Białymstoku, Wrocławiu, Łomży. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach malarstwa polskiego w kraju i za granicą, m.in.: w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Anglii, Czechosłowacji, Włoszech, Austrii, USA, Japonii, Litwie, Ukrainie, Bułgarii.
Otrzymał kilka nagród i wyróżnień, m.in.:
- II nagrodę na XXXVIII Ogólnopolskim Salonie Zimowym Plastyki w Radomiu (1984),
- III nagrodę na XII Ogólnopolskim Konkursie Malarskim na Obraz im. J. Spychalskiego w Poznaniu(1987),
- Nagrodę Talensa (2004)
- I i IV nagrodę w konkursie Obraz Sezonu i Rzeźba Sezonu w Warszawie (2007),
- Wyróżnienie w konkursie Obraz Roku i Rzeźba Roku w Warszawie 2007)
Jest autorem około 60 scenografii.


12 kwietnia o godz. 18:00 na sali widowiskowej SOK odbędzie się XVIII edycja EPICENTRUM! Zagrają: OVERLOAD (groove metal z Warszawy) oraz GOD SAID NO (rock'n'roll/ metal z Warszawy).
GOD SAID NO (melodyjny rock/metal) Niektórzy mówią że to groove metal, inni że to uosobienie rocka.Tak naprawdę w muzyce God Said No każdy znajdzie coś dla siebie. Może wynika to z faktu, że każdy z członków zespołu wplata w to swoje doświadczenia, których wcale nie należy się wstydzić. GSN to: Przemo (ex-Saltus), Kris, Kefir (ex-Testor), Filip i Wojtas. Czyli energia mięsistych gitarowych riffów, pełne pasji solówki, porywający wokal, potężny bas i jazzująca perkusja. Zespół dotarł do półfinału Antyfestu 2012, obecnie aktywnie koncertuje, nagrywa i szykuje się do realizacji pierwszego videoklipu.
OVERLOAD (Metal / Groove) jest kapelą powstałą pod koniec 2010 roku z inicjatywy Gustawa Więckowskiego i Marcina Ścierańskiego zafascynowanych muzyką takich zespołów jak Black Label Society, Pantera , Hellyeah czy także Slipknot, Disturbed, Kyuss. Niedługo później dołączył do nich basista Piotr Mańkowski w którego grze słychać wpływy takich kapel jak Trivium, Pantera, Lamb of God czy Metallica. Całości składu dopełnia Alan Parsons zafascynowany takimi amerykańskimi klasykami jak Pantera czy Slayer. Razem zabrali się do tworzenia Metalowej mieszanki swojej muzyki stawiając przede wszystkim na chwytliwość riffów, moc w brzmieniu i uczucie w całej grze. W roku 2011 zespół nagrał i wydał Epkę z trzema utworami. Dotychczas zagraliśmy prawie 50 koncertów i graliśmy z takimi z zespołami jak Scream Maker ,Rusted Brain , Unborn Suffer , HETMAN , Arshenic ,Empire , Ametria , Obscure Sphinx czy Testo
Bilety w cenie 5 zł. do nabycia przed koncertem.


14 kwietnia (niedziela) o godz. 15:00 odbędzie się pierwsze spotkanie kolejnej edycji SMYKOFONII NA MAZOWSZU pt. "Melodia i rytm - dwoje przyjaciół".
Dzieci i rodziców zapraszamy do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki wielu znakomitych kompozytorów (m.in Vivaldi, Brahms, Sarasate, Elgar, Strauss, Kreisler). Podczas koncertu zabrzmią znane melodie i żywe rytmy. Będziemy obserwować jak płyną one spod palców świetnego Trio. Razem z artystami wyklaszczemy wesołe rytmy, zanucimy znane melodie. "Smykofoniczną " zabawą uczcimy powrót wiosny !!!

Wykonawcy:
Adam Mazurek – klarnet
Mariusz Kielan – skrzypce
Ludwik Skrzypek – akordeon
Adriana Kortas-Wdziękońska - prowadzenie koncertu

Organizatorzy koncertu:
Fundacja Muzyka jest dla wszystkich
Sokołowski Ośrodek Kultury
Mazowieckie Centrum Kultury Sztuki
Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Bardzo zaciekawił mnie Twój post, dobrze się czyta. Dziękuję za cenne porady. zdjęcia artystyczne na wesele to także ciekawy temat nad którym warto się zastanowić. Chętnie pomogę go rozwikłać :) Pozdrawiam

Bardzo zaciekawił mnie Twój post, dobrze się czyt
2016-08-19 17:21:48
Strona 1/1


Dane kontaktowe