17
2020
2013-06-28

Sokołowska Noc profilaktyki


22 czerwca, punktualnie o godz. 16.00, podczas inauguracji Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki, w całej Polsce słychać było bicie setek wolnych serc. Również społeczność Powiatu Sokołowskiego włączyła się w to działanie – w Zrywie Wolnych Serc w Sokołowie Podlaskim złączyło się ponad 200 osób.

W minioną sobotę, 22 czerwca, społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, zaprosiła do ogólnopolskiego działania w obszarze twórczej profilaktyki. W Sokołowskiej Nocy Profilaktyki wzięło udział ponad 200 osób, głównie młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu. W organizację tego niecodziennego przedsięwzięcia włączyły się Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim, Sokołowski Ośrodek Kultury oraz środowisko młodzieży programu „Profilaktyka a Ty”, a także wiele firm i instytucji.

Spotkanie przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury rozpoczął happening „Przestańmy biec”, mający na celu zachęcenie do zatrzymania się w życiowym biegu i pochylenie nad istotnymi sprawami, o których nie mamy czasu myśleć na co dzień.

Tuż przed godziną 16.00 odczytana została odezwa społeczności PaT, a następnie wszyscy zebrani w zadumie przez minutę wybijali rytm wolnych serc. Świadectwo wolności od uzależnień obok młodzieży dali goście: mł. insp. Wiesław Nasiłowski – Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim, st.bryg. Roman Malinowski – Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaski, Tadeusz Mróz Członek Zarządu Powiatu Sokołowskiego, Maria Koc – Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, kom. Marek Żero – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji oraz policjanci, strażacy, harcerze i nauczyciele.

W ramach sokołowskich działań młodzież miała okazję obejrzeć sprzęt specjalistyczny policji, straży z sokołowskiej PSP i OSP Cukrownia oraz ratowników medycznych z firmy Meditrans, wziąć udział w konkurencjach zręcznościowych: wspinaczka skrzynkowa, tor przeszkód w hydronetką, strzelanie do celu z karabinu paintballowego przygotowane przez pole paintballowe ATTAK z Sokołowa Podlaskiego, jazda PaTmobilem, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy czy też wykazać się zdolnościami plastycznymi podczas warsztatu zorganizowanego przez koło plastyczne działające przy SOK. Najlepsi we współzawodnictwie zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Sokołowski Ośrodek Kultury.

Nie mogło zabraknąć również tańca społeczności PaT – belgijki. Z młodzieżą tańczyli również policjanci!

Z placu przed SOK wszyscy udali się na salę widowiskową, gdzie młodzież mogła obejrzeć spektakl „Ostatnia nadzieja” w wykonaniu Teatru Inaczej Grupy PaT Sokołów Podlaski oraz film „Więzienie stracony czas”. Oba te produkty artystyczne, chociaż w zupełnie różnym wymiarze, dały początek rozmowie o profilaktyce, poprowadzonej przez panią Annę Kuciak – Przewodniczącą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Warszawie. Wnioski z rozmowy nasuwały się same – warto dobrze przeżyć swoją młodość w twórczy i kreatywny sposób, w otoczeniu bliskich, życzliwych ludzi, tak aby nie tracić szybko upływającego czasu. Podsumowaniem rozmowy była prezentacja filmu z VII Przystanku PaT, będąca zaproszeniem do włączenia się w działania tej ogólnopolskiej społeczności.

Na zakończenie spotkania dzięki uprzejmości Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz Starostwa Powiatowego, młodzież obejrzała film 3D „W ciemność. Star Trek.”

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe