6
2020
2013-06-18

Sokołowska i Kosowska Noc Profilaktyki


22 czerwca 2013 roku w całym kraju organizowana jest Ogólnopolska Noc Profilaktyki. Do tych działań dołącza również sokołowska społeczność. Działania w ramach Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki przeprowadzone zostaną na terenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury i Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim.

Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.

Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 22 czerwca 2013 roku punktualnie o godz. 16.00.

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.

Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.

Noce Profilaktyki odbędą się na terenie naszego powiatu w Kosowie Lackim i Sokołowie Podlaskim.

W Sokołowie Podlaskim Starostwo Powiatowe, Sokołowski Ośrodek Kultury, Harcerze, społeczność PaT, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i Komenda Powiatowa Policji przedstawiają program Sokołowskiej Nocy Profilaktyki:

15.30 Happening ,,Przestańmy biec!”. Zawołania promujące modę na życie wolne od uzależnień. Podczas happeningu młodzież rozdaje naklejki „Ogólnopolska Noc Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień”

    1. Odczytanie odezwy społeczności PaT.

16.00 Społeczny zryw ,,Wolne serca” - Ogólnopolski happening trwający 60 sekund w całym kraju, 22 czerwca punktualnie o godz. 16.00, który polega na wspólnym wybijaniu prawą dłonią rytmu serca.

16.01 Zaproszenie do udziału w przygotowanym programie.

16.10 Pokaz sprzętu Policji, Staży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Gry i zabawy profilaktyczne - m.in. slalom pojazdem PaT, układanie skrzynek z wysięgnika, hydronetką do celu, prace plastyczne, paintbol.

17.30 Spektakl Teatru Inaczej - grupy teatralnej PaT Sokołów Podlaski – „Ostatnia nadzieja”
w reżyserii Wiktorii Benedykciuk.

18.00 Rozmowy profilaktyczne – prowadzone przez p. Annę Kuciak - Przewodniczącą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.

    1. Projekcja filmu „Więzienie – stracony czas”.

19.20 Nagroda dla uczestników - projekcja filmu „W ciemności – Star Trek” 3D.

Społeczność Kosowa Lackiego również włącza się w to ogólnopolskie przedsięwzięcie profilaktyczne i w ramach powyższej akcji zapraszamy uczniów, grono pedagogiczne, rodziców i mieszkańców do wzięcia czynnego udziału w imprezie mającej na celu budowanie relacji społecznych, międzypokoleniowych, rozwijanie świadomości zagrożeń i zapobieganie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorami Kosowskiej Nocy Profilaktyki są: Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Publiczne Gimnazjum im. A. Kamińskiego, Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

15.30 – Happening „Przestańmy biec”, hasła promujące modę na życie wolne od uzależnień, przemarsz młodzieży, przejazd pojazdów uprzywilejowanych (Policja, Straż), rozdawanie naklejek „Ogólnopolska Noc Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień” przez Harcerzy 15.55 – ODEZWA społeczności PaT

16.00 – społeczny zryw „WOLNE SERCA”

16.02 – przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki

16.15–17.00 Pokaz tańca – zespół TEMPO, Prezentacja wozów i sprzętu służb mundurowych (Policja, OSP, Pogotowie Ratunkowe) Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

17.00 Reportaż „GIMPRESS pyta...” poznajemy opinie mieszkańców na temat bezpieczeństwa w naszej gminie

17.10 – Spektakl profilaktyczny pt. „WÓZEK” wyreżyserowany przez p. Mariolę Zakrzewską w wykonaniu młodzieży z Publicznego Gimnazjum im. A. Kamińskiego w Kosowie Lackim

18.10–19.00 „Głos profilaktyki” - Debata na temat zagadnień profilaktycznych zawartych w spektaklu,

Rozmowa pokoleniowa na temat profilaktyki, jej słabych i mocnych stron, planów i oczekiwań społecznych

19.00 Koncert w wykonaniu zespołu NOVUM z M-GOK

W kosowskim programie również:

Dyżur prawnika, psychologa, pedagoga, policjanta, pracownika socjalnego,

Wystawa profilaktyczna pt. „STOP NAŁOGOM”

Konkursy z nagrodami na temat profilaktyki uzależnień. Organizatorzy zapewniają poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy młodzież do Kosowa Lackiego i Sokołowa Podlaskiego. To historyczne wydarzenie. Pierwszy raz zostaną zorganizowane działania w ramach Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. Kolejne juz za rok. Mamy nadzieję, że pozostawia wiele pozytywnych wspomnień.


Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe