17
2020
2015-02-08

Sokołowscy twórcy prezentują - „Droga” w Galerii DOM


Od 16 stycznia do 15 lutego w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę „Droga”, kolejną w ramach cyklu „Sokołowscy Twórcy”.

Komisarzem ekspozycji, na której znalazły się prace zarówno twórców profesjonalnych jak i amatorów jest Joanna Błońska.
 
Wystawę tworzą 44 obrazy (akryl, akwarela, olej, pastele), 38 zdjęć, rzeźba w drewnie Andrzeja Radziszewskiego. Wśród artystów najliczniej reprezentowani są rodzimi twórcy - Agata Krawczyk (Jabłonna Lacka), Ewa Kunicka (Skrzeszew), Joanna Błońska, Adam Borowy, Roman Domański, Beata Daniluk, Piotr Daniluk, Anna Elbich-Wrzosek, Michał Godlewski, Andrzej Kublik, Jolanta Kurpiewska, Piotr Marciniak, Artur Minasyan, Teresa Pieniak, Elżbieta Radziszewska, Małgorzata Świsłowska, Paulina Zielińska (wszyscy Sokołów Podlaski). Swoje prace prezentują też goście - sokołowianka Aleksandra Rukasz (Lublin), Jolanta Świderska (Chełm), Stanisław Kuś (Morągowo), Janina Knap (Warszawa).
Otwarcie wystawy w poniedziałek 19 stycznia miało uroczysty charakter. Obecna była Beata Żak, wiceprezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podl. (sponsora wystawy). Przybyło wielu twórców prezentowanych prac, znajomi, przyjaciele, rodzina. Wszystkich zebranych gości w imieniu dyrekcji placówki przywitała Alina Simanowicz, zaś Alicja Danielska piosenkami „Moja droga" z repertuaru Franka Sinatry i „Podróżą każda miłość jest" z repertuaru Alicji Majewskiej uświetniła uroczystość wprowadzając odpowiedni klimat. Komisarz Joanna Błońska zaprezentowała twórców i dokonała otwarcia wystawy. Podkreśliła, że: „Jesteśmy w drodze, idziemy w określonym kierunku, zmierzając do celu, który czeka cierpliwie i już z daleka widząc nas, wyciąga dłonie - czasami nadaremno. Nasze drogi, które prowadzą do niego są bardzo różne, tak jak każdy z nas. […] 
W rzeczywistości tej realnej, którą dotykamy wzrokiem, jest mnóstwo dróg. Mogą i symbolizują nasze myślenie o drodze. Są takie drogi, które sami budujemy, takie, które ktoś buduje, my tylko na nie wkraczamy, ale są też takie, które są dziełem natury. Słońce, łąki, deszcz i wiatr na nie zaprasza.”
 
Po otwarciu wystawy obecni na wernisażu mogli długo wędrować po drogach, które powstały dzięki wyjątkowej wyobraźni i talentowi artystów. Do tej wędrówki organizatorzy wystawy i twórcy zapraszają też naszych czytelników.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe