32
2019
2017-04-10

Sokołowscy strażacy wyjeżdżali już 151 razy w tym roku!


Strażacy przez cały rok mają pełne ręce roboty – potwierdzają to statystyki i rejestry wyjazdów. Tylko od stycznia strażacy z Komendy Powiatowej PSP wyjeżdżali już 151 razy.

Sokołowska Komenda swoim zasięgiem obejmuje cały powiat, ale najwięcej interweniowała w tym roku na terenie samego Sokołowa Podlaskiego – aż 34 razy. Do samych pożarów w ciągu trzech miesięcy strażacy wyjeżdżali 46 razy, w tym aż do 11 na terenie miasta Sokołów, 9 na terenie gminy Kosów Lacki i 6 na terenie gmin Sokołów oraz Sterdyń. Interwencji z powodu „miejscowych zagrożeń”, niebędących pożarem ani klęską żywiołową, ale stanowiących zagrożenie dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska było 96, z czego 20 w samym Sokołowie. Fałszywych alarmów zdarzyło się 9 – ale trzy z nich były wykonane w dobrej wierze.
Porównując dane z ubiegłorocznymi statystykami nie jest źle – w roku 2016 wyjazdów PSP było 900, co daje średnio 75 akcji miesięcznie. Zeszłorocznym laureatem największej ilości interwencji jest miasto Sokołów, które również w tym roku wyprzedza w rankingu wszystkie gminy, jednak szybko może się to zmienić – nadszedł sezon wypalania traw, statystyki mogą więc szybko wzrosnąć.


Źródło: PSP Sokołów Podlaski

PJoF

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Pan Wojt powinien zamienic sie miejscami z Wojewoda bo czuje sie wazniejszy od niego.


2017-04-23 16:58:41
Strona 1/1


Dane kontaktowe