17
2020
2019-11-26

Sokołowscy policjanci dostali dwa nowe alkomaty


Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to skuteczne połączenie, służące do walki z nietrzeźwymi kierującymi. Sokołowscy policjanci prowadzą szereg akcji kontrolno-prewencyjnych, mających na celu podwyższenie poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu sokołowskiego. Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu działania sokołowskiej Policji będą bardziej efektywne. Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymała dwa nowe urządzenia IBlow do badania stanu trzeźwości kierujących.

Podczas działań mundurowi rocznie poddają badaniu stanu trzeźwości dziesiątki tysięcy kierujących, aby uniemożliwić nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę.

Prowadzone akcje takie jak: "Trzeźwość w przewozie osób", "Stop trzeźwość", "Alkohol i Narkotyki", ale również w trakcie codziennych służb jest rocznie poddawanych badaniu stanu trzeźwości przez mundurowych ok. 30 tysięcy kierowców. Dzięki temu nietrzeźwych kierowców z roku na rok jest coraz mniej.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego działania sokołowskich policjantów będą bardziej efektywne. Sokołowska komenda otrzymała dwa nowe urządzenia IBlow do badania stanu trzeźwości kierujących.

Oficjalne wręczenie z rąk Pani Wicemarszałek Janiny Orzełowskiej odbyło się w poniedziałek 25 listopada w budynku Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.


asp. Jakub Więsak 
Fot. KPP w Sokołowie Podlaskim


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe