17
2020
2015-07-04

Sokołowscy harcerze na świętokrzyskich szlakach


W dniach 4-7.06.2015 r. 700 harcerzy z całej Polski wzięło udział w 57. Harcerskim Rajdzie Świętokrzyskim. Do wyboru było w tym roku siedem tras - dla każdej grupy metodycznej -  zuchów, harcerzy-seniorów oraz najliczniej reprezentowanych harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników.

Z plecakami na plecach wszyscy wędrowali i podziwiali urok Gór Świętokrzyskich.  Upał doskwierał, trud wędrówki również, ale uczestnicy  z zapałem angażowali się  w zadania i atrakcje, które przygotowali organizatorzy rajdu. 
Jak informuje dh. Natalia Stelęgowska, w przedsięwzięciu wzięły też udział dwie drużyny Hufca ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka: 91 SDH „Tanijas” im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka” oraz 9 SDH „Orlęta” im. Szarych Szeregów. Sokołowscy harcerze postanowili spędzić długi czerwcowy weekend aktywnie. Po trzydniowym marszu oraz noclegach w namiotach, szkołach, a nawet stodołach, wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na tradycyjnym zlocie w Podzamczu Chęcińskim, na terenie nowoczesnego Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Z kolei na rynku w Chęcinach odbył się Festiwal Rajdowy, którego  gwiazdą był zespół „Dom o Zielonych Progach”. Pochodząca z Dolnego Śląska grupa znana jest chyba wszystkim sympatykom piosenki turystycznej. Kariera „Domu..” rozpoczęła się od zdobycia wszystkich głównych nagród festiwalu YAPA 2002 i od tej pory utwory grupy zdobywają coraz większą popularność wśród miłośników gór, turystów w tym harcerzy. Stylistyka piosenek zespołu nawiązuje do klasyków gatunku: „Wolnej Grupy Bukowiny” i „Starego Dobrego Małżeństwa”.
Jak co roku rajd i zlot był doskonałą okazja do zapoznania się i wspólnej zabawy. W Chęcinach razem z harcerzami bawiła się między innymi  Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica. 
- Po czterech dniach zmęczenia, trudu, upału, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy i niezapomnianych przygód wróciliśmy do domów pełni radości i zapału na kolejny, już 58 Harcerski Rajd Świętokrzyski – zapewnia Natalia.
 
jo

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe