17
2020
2020-02-25

Sokołowscy biegacze w cyklu City Trail


 W rozgrywanym w 10 lokalizacjach w kraju cyklu, który w okresie jesienno – zimowym w ciągu 6 miesięcy organizuje 60 biegów, udział biorą również biegacze z Sokołowa Podlaskiego i powiatu. City Trail to wspaniała okazja do startów w okresie, który biegacze wykorzystują do odpoczynku lub przygotowań do kolejnego sezonu i startów na wiosnę. Wszystkie biegi rozgrywane są na dystansie 5 kilometrów. Aby otrzymać medal za ukończenie, cyklu zawodnik musi ukończyć 4 z 6 biegów. Prowadzone są klasyfikacje OPEN oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych, a dodatkowo uczestnicy mogą tworzyć drużyny, które są grupowane w cztero osobowe składy. Organizowane też są biegi dzieci, podzielone na kategorie wiekowe.
 
Najbliższą lokalizacją biegu w ramach City Trail dla naszych lokalnych biegaczy jest Warszawa i las Młociny. Przy okazji Warszawa jest miejscem, gdzie startuje największa liczba biegaczy oraz poziom jest jednym z najwyższych.

Cykl dobiega końca. 8 marca w Warszawie odbędzie się jego ostatnia odsłona w tej edycji. Po 5 biegach sklasyfikowano 766 mężczyzn i 445 kobiet biegających w lokalizacji warszawskiej. Sokołów Podlaski reprezentuje grupa Pędzące Leniwce, która w sumie utworzyła 3 zespoły po 4 zawodników. W cyklu udział bierze 93 drużyny, a nasi reprezentanci po 5 biegach zajmują dobre 14 miejsce w tej licznej stawce biegaczy. W składzie I drużyny są: Marek Choma, Karol Krakowski, Małgorzata Getler-Strzyżowska i Grażyna Choma. Drużyna II Pędzących Leniwców zajmuje 20 miejsce, a jej składzie występują: Małgorzata Krakowska, Katarzyna Kozaczuk, Andrzej Rybiński 
i Cezary Zalewski. Drużyna III z różnych przyczyn nie ukończyła jeszcze 
4 wymaganych cykli i zajmuje 32 miejsce w tabeli. W jej składzie występują: Marcin Strzyżowski, Tomasz Rzyszkiewicz, Daniel Krakowski i Andrzej Ignaciuk.
 
Indywidualnie nasi biegacze również walczą bardzo dzielnie. W kategorii kobiet na 13 miejscu (na 134 sklasyfikowane) w kategorii K40 (40 lat i więcej) jest Małgorzata Getler – Strzyżowska z najlepszym czasem z 5 cykli 25,07. Sąsiednie miejsce w tabeli kategorii K40 zajmują Grażyna Choma – 19 i Małgorzata Krakowska – 20. Obie panie legitymują się najlepszym swoim czasem w serii 5 biegów – 27,41. Na miejscu 24 w kategorii K40 jest Katarzyna Kozaczuk z najlepszym czasem z 5 cykli – 27,31.
 
Wśród panów rozpiętość kategorii wiekowych jest większa. Najszybszym biegaczem z naszego regionu jest Rafał Przywózki z Przywózk, który reprezentuje grupę Kropka Team. Jego najlepszy czas z 5 cykli to 18,52 i dobre 28 miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich kategorii wiekowych. W swojej kategorii M20 Rafał Przywózki jest 12 (na 140 sklasyfikowanych). W tej kategorii występują też Mateusz Lasikowski – 48 miejsce (nie ukończył 4 cykli) z najlepszym czasem 19,15 i Andrzej Ignaciuk – 50 miejsce (nie ukończył 4 cykli) z najlepszym czasem 22,13. W kategorii M40 – czyli biegający czterdziestolatkowie, reprezentacja jest najliczniejsza. Na 246 sklasyfikowanych w tej kategorii biegaczy najwyżej jest Marek Choma – 15 miejsce z najlepszym czasem 20,36. Na miejscu 34 jest Karol Krakowski z najlepszym czasem cyklu 22,21. 48 miejsce zajmuje Andrzej Rybiński z czasem 23,24. Cezary Zalewski jest 69 z czasem 28,07. Na miejscu 77 jest Marcin Strzyżowski z czasem 31,59. Na miejscu 98 jest Tomasz Rzyszkiewicz (nie ukończył jeszcze 4 cykli) z czasem 23,03.  110 jest Daniel Krakowski (nie ukończył 4 cykli) z czasem 24,44.
 
Trzymamy kciuki za naszych biegaczy w ostatnim biegu cyklu 8 marca. Wcześniej liczna grupa biegaczy z Sokołowa Podlaskiego 
i powiatu weźmie udział w 40 półmaratonie Wiązowna lub biegu na 5 km, organizowanym przy okazji półmaratonu 23 lutego. W tej edycji półmaratonu w Wiązownej weźmie udział rekordowa liczba biegaczy – ponad 4900, a bieg będzie inauguracją Korony Półmaratonów Polskich i cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego. 
 
Z tego biegu również będzie relacja dla czytelników i kibiców.
 
Juliusz Nowicki
Karol Krakowski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe