17
2020
2020-04-21

Sokołowscy biegacze ukończyli cykl City Trail 2020


 Bieg w Warszawie był ostatnim, który udało się rozegrać w cyklu City Trail na zakończenie rywalizacji w tym sezonie. Po tym biegu zaczęło się odwoływanie masowych imprez biegowych i do dnia dzisiejszego biegacze pozostają bez rywalizacji, podobnie jak cały sportowy świat. 
 
Podczas ostatniego biegu w warszawskim lesie Młociny rozegrano wszystkie 6 cykli i można było sklasyfikować zawodników 
w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Sokołowscy biegacze walczyli dzielnie w całej edycji cyklu i praktycznie każdy zdecydowanie poprawił swoje indywidualne rekordy życiowe. 
 
Zaczynamy od klasyfikacji drużynowej, która w biegach jest bardzo wymagająca i sprawia, że każdy zawodnik oprócz walki o indywidualny wynik musi jeszcze popracować na konto drużyny. Sokołów Podlaski w klasyfikacji drużynowej reprezentowała tylko grupa Pędzące Leniwce, która w sumie utworzyła 3 zespoły po 4 zawodników. W cyklu udział wzięło 93 drużyny, a ostatecznie sklasyfikowano 74. Nasza najlepsza drużyna po 6 biegach zajęła dobre 20 miejsce w tej licznej stawce biegaczy. W składzie I drużyny są: Marek Choma, Karol Krakowski, Małgorzata Getler-Strzyżowska i Małgorzata Krakowska.
 
Drużyna II Pędzących Leniwców zajmuje ostatecznie 26 miejsce, a jej składzie wystąpili: Grażyna Choma, Katarzyna Kozaczuk, Tomasz Rzyszkiewicz i Andrzej Ignaciuk. Drużyna III ostatecznie rzutem na taśmę ukończyła wymagane 4 biegi i zajmuje 29 miejsce w tabeli. W jej składzie wystąpili: Marcin Strzyżowski, Daniel Krakowski, Cezary Zalewski i Andrzej Rybiński.
 
Indywidualnie nasi biegacze również walczyli bardzo dzielnie. W kategorii kobiet na 16 miejscu (na 147 sklasyfikowanych) w kategorii K40 (40 lat i więcej) cykl ukończyła Małgorzata Getler – Strzyżowska z najlepszym czasem z 6 cykli 25,07. Sąsiednie miejsce w tabeli kategorii K40 zajęły Małgorzata Krakowska – 26 i Grażyna Choma – 27. Obie panie legitymują się najlepszym swoim czasem w serii 6 biegów – 27,03 pani Małgorzata i 27,10 pani Grażyna, które swoje najlepsze wyniki uzyskały w ostatnim biegu. Na miejscu 32 w kategorii K40 jest Katarzyna Kozaczuk z najlepszym czasem z 6 cykli – 27,31.
 
Wśród panów rozpiętość kategorii wiekowych jest większa. Najszybszym biegaczem z naszego regionu biegającym w cyklu został Rafał Przywózki z Przywózk, który reprezentuje grupę Kropka Team. Jego najlepszy czas z 6 cykli to 18,52 i dobre 45 miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich kategorii wiekowych – na 845 biegaczy sklasyfikowanych. W swojej kategorii M20 Rafał Przywózki jest 21 (na 152 sklasyfikowanych). W tej kategorii wystąpili też Mateusz Lasikowski – Pędzące Leniwce – 31 miejsce z najlepszym czasem 19,08 (uzyskany w ostatnim biegu) i Andrzej Ignaciuk – 38 miejsce z najlepszym czasem 22,13. W kategorii M40 – czyli biegający czterdziestolatkowie, reprezentacja jest najliczniejsza. Na 254 sklasyfikowanych w tej kategorii biegaczy najwyżej jest Marek Choma – 20 miejsce z najlepszym czasem 20,36. Na miejscu 48 cykl ukończył Karol Krakowski z najlepszym czasem cyklu 21,47 (uzyskany w ostatnim biegu). Miejsce 57 zajął Tomasz Rzyszkiewicz, który w ostatnim biegu cyklu ustanowił swoją „życiówkę” – 22,55. 68 miejsce zajmuje Andrzej Rybiński z czasem 23,24. 99 miejsce zajął Daniel Krakowski z najlepszym czasem z 4 cykli, w których wziął udział - 24,44. Cezary Zalewski zajął ostatecznie 102 miejsce z czasem 27, 59 (najlepszy swój czas cyklu uzyskany w ostatnim biegu). Na miejscu 115 cykl ukończył Marcin Strzyżowski z najlepszym swoim czasem w cyklu - 31,59. 
 
Wszyscy biegacze mają teraz zawieszone starty ze względu na ograniczenia organizacji imprez. Czekamy na powrót do rywalizacji na wszystkich arenach sportowych życząc wszystkim zdrowia!

Juliusz Nowicki, 
Karol Krakowski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe