17
2020
2017-08-29

Sokołowscy artyści w plenerze


   W czasie wakacyjnych miesięcy sokołowscy twórcy mieli okazję do wymiany doświadczeń, integracji środowiska, mobilizacji do twórczej aktywności i wspólnej pracy w plenerze. 
   W dniach od 3 – 12 lipca b. r. uczestniczyli w X plenerze malarskim w Supraślu, zorganizowanym we współpracy Sokołowskiego Ośrodka Kultury i Centrum Kultury w Supraślu. Zapoczątkowała go otwarta dnia 5 lipca wystawa malarstwa „Absolwenci i goście” w Galerii Zmienna” w CKiS. W plenerze wzięło udział trzynastu artystów: Janina Knap z Rydzewa na Mazurach, Maria Sawicka-Biczyk z Warszawy, Maria Asztanas-Jujko z Gdańska, Krystyna Wantuch z Sopotu, Wiktoria Malińska z Warszawy, Marek i Marta Andała z Kazimierza Dolnego, Agnieszka Mitura z Kazimierza Dolnego, Agnieszka Pata z Czech, Ewa Kunicka ze Skrzeszewa, Piotr Daniluk, Paulina Zielińska, Joanna Błońska z Sokołowa Podl. Artyści zwiedzili też Muzeum Ikon, obejrzeli wystawę malarstwa Jerzego Nowosielskiego i wystawę prac uczniów miejscowego Liceum Plastycznego.   
   Natomiast w dniach 4 – 11 sierpnia w Drohiczynie odbył się Plener Malarsko – Fotograficzny 2017. Wzięli w nim udział twórcy związani z grupą plastyczną „W Drodze” istniejącą przy Sokołowskim Ośrodku Kultury: Aneta Kocak, Teresa Pieniak, Piotr Marciniak, Andrzej Kublik, Roman Domański, Piotr Daniluk, Michał Godlewski, Aleksandra Rykała, Joanna Błońska. 
- Drohiczyn spełnił nasze oczekiwania artystyczne jak i logistyczne. Urzekła nas zarówno aura miejsca oraz gościnność gospodarzy Katolickiego Stowarzyszenia Młodych i restauracji „Zamkowej”, gdzie mieliśmy okazję przebywać. (…) Wyzwaniem był udział uczestników pleneru w działaniu plastycznym „Drzewo marzeń” poprowadzonym przez Aleksandrę Rykała z dziećmi będących na koloniach organizowanych przez KSM – stwierdziła Joanna Błońska.  
   W październiku na wystawie poplenerowej w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury będzie okazja podziwiać efekty pracy artystów.

 
J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe