17
2020
2011-02-13

Sokołowscy aktorzy w Sadowej


Aktorzy sokołowskiej grupy teatralnej programu Profilaktyka a Ty, kolejny raz wzięli udział w działaniach profilaktycznych. Tym razem w spektaklu „Dzwonek”, obejrzeli rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Sadowej koło Łomianek.

We wtorek, 8 lutego, w ramach działania programu Profilaktyka a Ty skierowanego do rodziców, aktorzy sokołowskiej grupy teatralnej PaT, kolejny raz wystąpili w spektaklu „Dzwonek” Grażyny Małkowskiej w reżyserii Grzegorza Jacha.

Rodzina z problemami
Obraz rodziny, która boryka się z codziennymi problemami, stworzyli: Anna Hilaruk w roli matki, Grzegorz Nowotniak w roli ojca, Paweł Burzyński w roli ich syna Maćka. Ponadto na scenie wystąpili: Wiktoria Benedykciuk w roli przyjaciółki Maćka, Monika Fąk w roli dziewczyny szefa gangu, a także uzupełniający tym razem sokołowską obsadę Hubert Prekurat – lider programu PaT z Siedlec w roli szefa gangu, oraz Dominik Antolak - aktor teatru impresaryjnego scena 07 z Warszawy w roli dilera.
Mimo, iż szkoła w Sadowej jest niewielka, frekwencja uczestników spotkania była zadziwiająco duża. Obok zatroskanych o losy dzieci rodziców, na widowni zasiedli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, policji, duchowni oraz nauczyciele. Na prośbę pani dyrektor szkoły, spotkanie i rozmowę z rodzicami poprowadził reżyser spektaklu – insp. Grzegorz Jach.

Trzeba refleksji
Rozmawiając z rodzicami insp. Grzegorz Jach mobilizował ich do refleksji nad własnym życiem rodzinnym, nad relacjami z dziećmi, nad sposobem rozwiązywania problemów. Historia opowiedziana przez teatr, także poruszyła niejedno serce i skłoniła do zajrzenia we wnętrze własnego domu. Przekaz spotkania był oczywisty – w zapobieganiu i rozwiązywaniu problemów zdecydowanie pomogą dobre relacje i codzienne rozmowa rodziców z dziećmi. Pozostaje wierzyć, że równie oczywista będzie chęć wdrożenia tego przekazu w życie rodziny każdego rodzica uczestniczącego w spotkaniu.
SŁAWOMIR TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY KPP SOKOŁÓW PODLASKI
FOTO: SP SADOWA

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe