17
2020
2020-05-14

Sokołowianin w Hot16ChallengeW dobie pandemii koronawirusa niemalże każdy człowiek został odcięty od dotychczasowych rozrywek i zmuszony do siedzenia w domu. Wolny czas w kreatywny sposób postanowiły więc wykorzystać sławne osoby ze świata muzyki. Wraz z początkiem maja w sieci rozpoczęła się druga edycja Hot16Challenge.

Wyzwanie te, które w pierwotnej wersji miało być tylko akcją promocyjną dla nurtu hip-hopowego, aktualnie niesie za sobą również szczytny cel, a co więcej zatacza w Internecie coraz szersze kręgi. Zasady zabawy są banalnie proste – muzyk biorący udział w challengu nagrywa szesnastowersową piosenkę, w której namawia swoich słuchaczy do wpłacania pieniędzy przeznaczanych na walkę z koronawirusem na konto fundacji Siepomaga, a następnie nominuje i zaprasza do uczestnictwa kolejne trzy osoby.

W zabawie wzięło udział już wiele znanych nazwisk, w tym między innymi Dawid Podsiadło, Margaret, Natalia Szroeder, Roksana Węgiel, Agnieszka Chylińska, a nawet sam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda. W dniu wczorajszym do grona pomagających dołączył także youtuber pochodzący z Sokołowa Podlaskiego – Kacper Blonsky. Dwudziestojednoletni, twórca najpopularniejszego młodzieżowego słowa 2019 roku „Eluwina”, którego w sieci obserwuje już ponad 800 tysięcy osób, również postanowił poprosić swoich fanów o wpłaty na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem.

W niemalże piętnaście godzin od premiery piosenki Kacpra Blonskiego, challengowy utwór na platformie Youtube uzyskał ponad 451 tysięcy odsłon, a liczba ta stale rośnie.
Od początku maja dzięki akcji zebrano zaś 1 983 164,19 zł.

 
Linki:
https://www.youtube.com/watch?v=ZvTy1XFelfk
https://www.siepomaga.pl/hot16challenge
https://www.instagram.com/kacperblonsky/?hl=pl

Klaudia Wyszomierska

 

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe