17
2020
2011-08-05

Sokołowianin na Festiwalu Riedla


Miłosz Cierebiej, pochodzący z Sokołowa młody i niezwykle utalentowany muzyk, wraz ze swoim zespołem Delhy Seed wystąpił w Chorzowie podczas Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla.

 

Koncert grupy Delhy Seed odbył się w sobotę, 30 lipca. Tego dnia na scenie pojawiły się takie zespoły jak TSA i Cree. Członkowie Delhy Seed pochodzą z Chrzanowa, Łukowa, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego i Sokołowa Podlaskiego. Miłosz Cierebiej gra w zespole na basie.

Delhy Seed w dosłownym tłumaczeniu oznacza delhijskie ziarno. - Ziarno to pierwotny symbol kontynuacji istnienia - tłumaczą nazwę członkowie grupy. - Delhijskie, bo w wielu utworach słychać inspiracje Wschodem. Podstawą wszystkiego jest charakterystyczna dla epoki Flower Power psychodeliczność.

 

Duch muzyki

Członkowie Delhy Seed czują się kontynuatorami brzmień przełomu lat 60. i 70. spod znaku Led Zeppelin, Deep Purple, The Doors, Pink Floyd, Jimi'ego Hendrixa. Oprócz tego występują także jako Delhy Seed Acoustic, łącząc etno, psychodelię, długie improwizacje, szamańskie transowe rytmy oraz klasyczny hard rock lat 60. i 70. z użyciem unikalnego instrumentarium. - W dźwiękach gitar, mandoliny, akordeonu, organów Hammonda, szamańskich bębnów zaklęta jest nietzscheańska prawda o jedności koniecznej wzniosłości i piękna, trwogi i spokoju, łagodności i tego, co w człowieku dzikie, instynktowne, pierwotne, słowem - estetycznych żywiołów Apolla i Dionizosa narodzonych z Ducha Muzyki - zapewniają muzycy.

 

Ciekawy styl

Akustyczne trio D.S.A. występuje na scenie z oryginalnymi, 45-letnimi organami Hammonda, akordeonem, gitarami, mandolinami, etnicznymi bębnami, grzechotkami, wokalem. Ich dźwięki najlepiej wpisują się w przestrzeń zaciemnionych sal kinowo-teatralnych, podziemi klubowych - miejsc, gdzie muzyka może stać się niczym niezmąconym Sacrum. Starają się zachować vintage'ową spójność stylistyczną, zarówno w muzyce jak i warstwie estetycznej. Akustyczne koncerty przypominają bardziej spektakl, performance, niż typowy koncert. Towarzysza im wizualizacje, slajdy, niepokojące tła muzyczne, sitarowe intra, długie improwizacje, fragmenty z przemową greckiego chóru antycznego, graficzna oprawa w klimacie orientalnym, świece, kadzidła, dywany.

 

Sukcesy

W sierpniu 2009 r. jako jedyny polski zespół zagrali na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty jako support zespołów Fokus, Budgie, The Yardbirds. W 2010 zdobyli drugie miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla. Wystąpili też na IV Festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (utwór „Anioł” znalazł się na fonograficznym wydawnictwie upamiętniającym festiwal). Grupie wypada jedynie życzyć dalszych sukcesów oraz powodzenia na kolejnych festiwalach.

 KATARZYNA MARKUSZ

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Brawo Miłosz Brawo!!!!!

dunek
2011-08-10 10:12:58
Strona 1/1


Dane kontaktowe