17
2020
2014-06-14

Sokołowianie na przystanku PaT


Po Mazowieckich Regionalnych Przystankach PaT w Radomiu i Wyszkowie przyszedł czas na Ostrów Mazowiecką. Wśród uczestników z całej Polski, oprócz gospodarzy, praktycznie najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z Sokołowa Podlaskiego.

Społeczność Programu „Profilaktyka a Ty” przyjechała do Ostrowi Mazowieckiej na III Mazowiecki Regionalny Przystanek PaT z wielu miast w Polsce: Sokołowa Podlaskiego, Sopotu, Tczewa, Malborka, Siedlec, Długosiodła, Łomży, Wyszkowa, Ostrołęki, Płock, Malborka, Białegostoku, Sztumu, Łochowa, Wyszkowa, Pułtuska, Milanówka, Gostynina, Ostrowi Mazowieckiej i Warszawy.  Święto Profilaktyki na Mazowszu rozpoczęło się 13 czerwca 2014 roku uroczystą, na której zaprezentował się zespół hiphopowy ZAMENT  i Julia Wityńska, śpiewająca, że „tak smakuje PaT – lepszy jest ten świat.” Wyraziła tym samym uczucia wszystkich uczestników, którzy nie mogli doczekać się kolejnego spotkania Społeczności PaT na Mazowszu.

Uczestnicy III Mazowieckiego Przystanku PaT wielkimi brawami podziękowali organizatorom, którzy zasiedli na trybunach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Władysław Krzyżanowski, Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, zdecydował że bez skrupułów przekazuje klucze do bram miasta młodzieży.

Do Ostrowi Mazowieckiej przyjechał także Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, Zdzisław Biszewski, który z estrady zapytał „Dlaczego profilaktyka?” Patrząc na utalentowaną młodzież bez trudu odnalazł odpowiedź – Chcemy byście byli wspaniali. Wszelkie nałogi mogą ograniczyć Waszą doskonałość!

Do uczestników swoje słowa skierował także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji na Mazowszu, wielki Przyjaciel PaTu insp. Marek Świszcz, który niegdyś dał początek idei profilaktyki rówieśniczej w Garwolinie.

Dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, do Ostowi Mazowieckiej mogła udać się jedna z najliczniejszych reprezentacji powiatów – młodzież z Sokołowa Podlaskiego. Oprócz harcerzy pełniących służbę wartowniczą  oraz aktorów z młodzieżowej grupy PaT w III Mazowieckim Przystanku PaT uczestniczyła ponad dwudziestoosobowa grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej–Curie. Udział w tym niecodziennym działaniu profilaktycznym, był nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce. Za taki pomysł nagradzania, należą się ogromne podziękowania panu dyrektorowi Marcinowi Celińskiemu oraz pani pedagog szkolnej Małgorzacie Bartosiak.  

Sokołów Podlaski jest bardzo mocno zaangażowany w program PaT. Nie dziwi zatem liczna reprezentacja. Dodatkowym akcentem jest fakt, że w sztabie akcji znalazł się asp.szt. Sławomir Tomaszewski na funkcji asystenta pierwszego oficera bezpieczeństwa.

Słowo Sokołów Podlaski padało ze sceny wielokrotnie i połączone było z gromkimi brawami. Niedziwne, że z tego powodu niejednokrotnie uczestników z naszego miasta i powiatu rozpierała duma.

Przed uczestnikami kolejny dzień wrażeń. Dzisiaj na finałowe podsumowanie przybędzie wielu znamienitych gości na czele z Komendantem Głównym Policji oraz przedstawicielami Rady Ministrów.

Informacja na podstawie http://pat.policja.gov.pl
Foto: Monika Kaiser-Maciejczak
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe