25
2022
2022-07-26

„Sokołowianie” na kolejnym festiwalu za granicą


W nocy 27 czerwca 2022 r. Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie” rozpoczął kolejną niesamowitą zagraniczną wyprawę, która potrwała do 7 lipca.

Tym razem grupa reprezentacyjna zespołu uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w greckiej Paralii niedaleko Salonik. W czasie tej artystycznej przygody zespół nie tylko reprezentował Polskę, zapoznając uczestników festiwalu z kulturą Podlasia i innych regionów kraju, ale też miał okazję do poznania rówieśników z innych państw, zwiedzania starożytnych zabytków i przyrodniczych atrakcji północnej Grecji oraz aktywnego wypoczynku we wspaniałych miejscach.

Nasi artyści odwiedzili między innymi Saloniki, górę Olimp, wąwóz Enipeas, wodospady Zeusa i wannę Afrodyty, wąwóz Termopile, ruiny świątyni Apollina w Delfach, Park Krajobrazowy Katappakatez z wodospadami, z których największy ma 70 metrów, słynne Meteory- klasztory z X-tego wieku na szczytach gór, uzdrowisko lecznicze w kurorcie Pożar.

W pamięci pozostaną też koncerty, w tym ten nocny u stóp Olimpu. Obecne na nim był liczne grono Polaków. Wyjazd zaowocował też kolejnymi zaproszeniami, w tym do Montany w Bułgarii. Przejazd autokarem przez pół Europy był też okazją do odwiedzenia Budapesztu i Belgradu.J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe