2
2020
2011-12-23

Sokołów Podlaski Świątecznie również w przedszkolu


Jak co roku w Miejskim Przedszkolu nr 2 nastał cudowny dla wszystkich dzień - Boże Narodzenie. 14 grudnia o godz. 15:00 w niepowtarzalnej scenerii odbyły się wigilijne spotkania, na które licznie przybyły rodziny maluchów. Wielu przyznało, że działy się wówczas rzeczy magiczne.

Bo czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki? Uśmiechniętej Maryi, która z matczyną pieczołowitością pielęgnuje Boże dziecię? Aniołków, dzieci z serduszkami w dłoniach i królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu? Mali aktorzy prezentowali się wspaniale, czego dowodem były łzy, jakie rozbłysły w oczach ich najbliższych. Łzy tkliwości, ale i dumy ze swych latorośli. Gromkie brawa potwierdziły jedynie, że przedstawienia udały się doskonale.  

"Hej kolęda, kolęda" - rozbrzmiało wokół.

Później przyszła pora na wspólne kolędowanie, łamanie opłatkiem i składanie życzeń. A na koniec przy stole nakrytym białym obrusem zasiedli wszyscy, by spróbować wigilijnych potraw. Ku uciesze najmłodszych nie zabrakło również słodkości. Mikołajowy zwyczaj obdarowywania prezentami przejęły Panie, rozdając gipsowe postacie aniołków z życzeniami od Dyrekcji i całego Personelu. Jednak to właśnie Im należą się specjalne życzenia i podziękowania. Sprawili bowiem, że ten dzień zapadnie w pamięci rodziców na długie miesiące.

Życzymy Wam tylu rodzicielskich wzruszeń i emocji, ilu my tego dnia doświadczyliśmy. Niech magia tych niepowtarzalnych świąt sprawi, że uczucia radości, miłości i szczęścia zagoszczą w Waszych domach. A słowa naszego wieszcza - Cypriana Kamila Norwida  potwierdzą sens podejmowanych przez Was działań: "Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie".

Tradycji stało się zadość. Wigilia w Przedszkolu nr 2 w Sokołowie upłynęła w miłej i rodzinnej atmosferze. A za rok...kolejne Boże Narodzenie!

AR(J)

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe