17
2020
2020-02-08

Sokołów Podlaski doczeka się obwodnicy


Ruszył rządowy program 100 obwodnic. Na liście znalazła się długo wyczekiwana inwestycja w Sokołowie Podlaskim.

Obwodnica zapowiadana przez Ministerstwo infrastruktury ma powstać w ciągach krajowych dróg. Pierwszy przetarg ma ruszyć w IV kwartale 2023 r., ponieważ dla inwestycji nie były dotąd prowadzone prace przygotowawcze. Program realizowany będzie do 2030 roku. Inwestycje związane z budową nowych obwodnic będą realizowane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

- Ruch pojazdów przez środek miejscowości i uciążliwości z tym związane: korki, zanieczyszczenie powietrza, hałas, to codzienność wielu Polaków. Aby zwiększył się komfort życia mieszkańców zatłoczonych dziś miast i miasteczek, wybudujemy w ciągu 10 lat 100 obwodnic, które wyprowadzą ruch tranzytowy poza tereny zabudowane i przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach – powiedział podczas konferencji prasowej w sobotę, 8 lutego, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Z opublikowanej przez Ministerstwo Infrastruktury informacji wynika, że w końcu Sokołów Podlaski doczeka się obwodnicy w ciągu dróg krajowych nr 62 i 63. Obecnie drogi krajowe w mieście przebiegają przez teren zabudowany o dużym natężeniu ruchu, w tym samochodów ciężarowych. Poprzez wyprowadzenie tranzytu poza miasto, nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Sokołowie. Inwestycja wpłynie także na poprawę warunków i bezpieczeństwa przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego. Obwodnica będzie stanowiła uzupełnienie oraz element rozprowadzający ruch z autostrady A2.

Jak dodał minister powodzenie terminowej realizacji programu będzie zależało od dobrej współpracy GDDKiA z samorządami, oraz braku odwołań w stosunku do decyzji środowiskowych, jak i na każdym innym etapie.

Oprac./Grafika: www.gov.pl/
EW 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

PiS nigdy nie dotrzymał żadnej obietnicy gospodarczej. Obwodnice to kiepska kiełbasa wyborcza dla motłochu. Więc raczej i tym razem sprawa ucichnie.

mała
2020-02-11 15:03:21

Nic z tego nie będzie. To kolejna niespełniona obietnica polityczna. Nie ma polskich elektrycznych samochodów, nie ma dwustu mostów, nie ma konstytucji przedsiębiorcy itd. Nie będzie też obwodnicy z pieniędzy rządowych. Chyba, że samorządy coś wymyślą za pieniądze unijne.

racjonalista
2020-02-11 15:01:11
Strona 1/1


Dane kontaktowe