17
2020
2013-07-12

Sokołów na przystanku PaT


Blisko 40-osobowa grupa młodzieży wyjechała w tym roku na VIII Przystanek PaT do Łodzi. Harcerze będą dbali o zapewnienie bezpieczeństwa podczas całego Przystanku PaT, a aktorzy Teatru Inaczej wystawią spektakl „Labirynt”.
Wyjazd młodzieży był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego i Burmistrza Miasta, którzy zagwarantowali transport dla młodzieży.
W Łodzi 9  lipca wystartował VIII Przystanek PaT. Do 13 lipca młodzi ludzie z całego kraju będą pokazywali jak piękne i ciekawe jest życie bez uzależnień. W ciągu tych kilku dni patowicze biorą udział w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez znanych w całym kraju instruktorów. W tym roku przygotowano zajęcia teatralne, wokalne, literackie, plastyczne, taneczne, bębniarskie, hip-hopowe, beatboxowe, dziennikarskie, filmowe, radiowe, fotograficzne, futbolu amerykańskiego i wiele innych. Uczestnicy spotkania biorą też udział w warsztatach profilaktycznych, spektaklach i koncertach. Ostatniego dnia prezentowane są efekty zajęć przed całą PaTowską społecznością i zaproszonymi gośćmi, wśród których są przedstawiciele rządu, Policji i władz samorządowych. Przystanek PaT jest strefą całkowicie wolną od używek, wnoszenie, posiadanie i spożywanie napojów alkoholowych oraz środków odurzających, a także przebywanie na terenie akcji osób pod ich wpływem jest zabronione. W sobotę wyruszyła z Sokołowa Podlaskiego ponad 20-osobowa grupa harcerzy. Wchodzili w skład grupy sztabowej Przystanku PaT. 9 lipca dołączyła do nich grupa aktorów, z grupy teatralnej PaT Sokołów Podlaski. Aktorzy będą uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach i wystawią spektakl „Labirynt” w reżyserii Wiktorii Benedykciuk. Przedstawiciele Sokołowa Podlaskiego są jak co roku ważną częścią grupy sztabowej, która przygotowuje całą bazę akcji. Nie dziwne więc, że w składzie kadry tej ogólnopolskiej imprezy, na którą przyjechało 2000 młodzieży z całej Polski, jest tak dużo osób z naszego miasta i powiatu.
Kierownikiem Biura Promocji i opiekunem praktyk studenckich była Anna Hilaruk, III oficerem Akcji – asp. sztab. Sławomir Tomaszewski, Głównym informatykiem Akcji (łącza on-line) – Maciej Tomaszewski, Asystentem Kwatermistrza: Kamil Mupere, zastępcą Dowódcy Warty – Mateusz Rudaś, rezydentem jednego z obiektów – Pałacu ZHP, będzie Anna Szeliga-Dyoniziak, a jednym z fotografów Anna Woźniak. Lider programu PaT w Sokołowie Podlaskim – Wiktoria Benedykciuk, będzie asystentem warsztatów samby brazylijskiej. Sokołowscy harcerze z VII Osiedlowego Szczepu Harcerskiego im. Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, pełnili służbę patrolowa na całym Przystanku PaT.
Wyjazd aktorów na Przystanek PaT był możliwy, dzięki bratniej pomocy grupy teatralnej PaT z Siedlec. Harcerze zaś dojechali na Przystanek dzięki uprzejmości władz Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim i Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski. Za okazane zrozumienie i wsparcie bardzo dziękujemy. W zamian za to gwarantujemy najlepsza promocję miasta i powiatu na tej niepowtarzalnej imprezie, wśród przedstawicieli najwyższych władz państwowych.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe