25
2019
2012-06-15

Sokołów bawi się w plenerze!


II Sokołowski Dzień Ziemi

 

3 czerwca w parku im. Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim odbył się II Sokołowski Dzień Ziemi. W tej imprezie aktywnie uczestniczyło Nadleśnictwo Sokołów, które w zamian za zużyty sprzęt RTV rozdawało sadzonki drzew. Poza tym dzięki uprzejmości leśników można było podziwiać okazy motyli, owadów, oraz zwierząt leśnych występujących na naszym terenie. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowano nietypową grę planszową, puzzle, czy też kurs tworzenia ekologicznych rysunków.

 

 

Rozśpiewany Dzień Dziecka w SOK

 

Również 3 czerwca w Sokołowskim Ośrodku Kultury przygotowano masę atrakcji dla wszystkich dzieci naszego powiatu. O godzinie 14 rozpoczął się XXI Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Następnie najmłodsi z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl Teatru Wielkie Koło pod tytułem „Sznurkowe skrzaty”, a później to już była tylko zabawa! Do późnych godzin popołudniowych dzieci mogły korzystać z atrakcji przygotowanych przez animatorów, a w śród nich znalazło się malowanie buzi, kule wodne, trampolina, czy też dmuchana zjeżdżalnia na ogromnym zamku. I chociaż odbyło się to dwa dni później niż powinno, to z pewnością był to niezapomniany Dzień Dziecka.

 

Marsz dla Życia i Rodziny

 

10 czerwca ulicami Sokołowa Podlaskiego, po raz pierwszy w historii Diecezji Drohiczyńskiej, przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Była to inicjatywa społeczna mająca na celu okazanie radości płynącej z posiadania rodziny.  W niedzielę o godzinie 15 sokołowskie rodziny wyruszyły spod Kościoła Konkatedralnego po czym minęły ulicę Wolności, Węgrowską, Oleksiaka Wichury by dotrzeć do Parku Miejskiego im. Księcia Michała Ogińskiego

Marsz dla Życia i Rodziny w Sokołowie Podlaskim był początkiem Festynu Rodzinnego, który już po raz trzeci odbył się w naszym mieście. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Były gry, konkursy, loteria fantowa, grill i słodki poczęstunek. Całość zakończył koncert zespołu Full Power Spirit.

Inicjatorami Marszu w Sokołowie Podlaskim był Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej, Domowy Kościół, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, oraz Dom Miłosierdzia Caritas, przy wsparciu wójta gminy Sokołów Podlaski, Marcina Pasika i burmistrza Bogusława Karakuli.

 

 

JF

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe