17
2020
2020-11-17

SOK On- Line dla Niepodległej


Z okazji Święta Niepodległości na profilu facebookowym i na youtube Sokołowskiego Ośrodka Kultury miała miejsce premiera teledysku do popularnej piosenki „Przybyli ułani pod okienko” Feliksa Gwiżdża, przedwojennego posła i senatora, prezesa Związku Podhalan, legionisty, kapitana rezerwy, żołnierza AK, niezwykłego wielkiego Polaka, odznaczonego Krzyżem Niepodległości i Krzyżem Walecznych, zamęczonego w 1952 r. w mokotowskim więzieniu bezpieki.


Utwór w wyjątkowej aranżacji Tomasza Mirowskiego zaśpiewała młodzież z ZPiT Sokołowianie pod kierunkiem instruktora śpiewu Anny Maliszewskiej oraz Piotra Kucharka. Zdjęcia do teledysku wyreżyserowanego przez choreografa zespołu Iwonę Kopiwodę zrealizowane zostały na terenie Dworu Sawice. Poza tym wieczorem 11 listopada w sieci Sokołowski Ośrodek Kultury opublikował wzruszające, z serca śpiewane nagrania „Mazurka Dąbrowskiego”, które spłynęły w ramach akcji „Przyślij nam Mazurka”. Z okazji Święta Niepodległości został też przedstawiony "Jedenasty listopada" w wykonaniu młodzieży z Voci Cantati oraz przypomniano historię Sokołowskich Orląt, która była prezentowana latem tego roku w formie wystawy plenerowej. Z tej samej okazji #sokołowskakulturaonline poleca też animowaną "Historię Polski" autorstwa Tomasza Bagińskiego, mistrza współczesnej polskiej animacji, nominowanego do Oscara za animację „Katedra". Dodajmy, że 11 listopada o godz. 12:00 przed SOK został odtworzony hymn narodowy, co miało przypomnieć przechodniom o Święcie Niepodległości i zachęcić do zatrzymania się na chwilę, wspólnego zaśpiewania i skierowania ciepłych myśli w kierunku naszej Ojczyzny. Jak informują instruktorzy ośrodka, grupy działające w SOK zaczynają obecnie pracę on-line nad repertuarem kolędowym, a pracownicy przygotowują wnioski grantowe, które pomogą w realizacji kolejnych przedsięwzięć.
Info. J. O. 
« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A ten tzw. Dyrektor SOK, który ogłosił młodym ludziom, że Sokołowski Ośrodek Kultury jest jego i won stąd, jest jeszcze na stanowisku?. A Burmistrz, który groził pracownikom zwolnieniem, za udział w proteście kobiet nie zamierza zrezygnować?. A może społeczeństwo powinno im pomóc podjąć męskie decyzjie?.

popo
2020-11-23 12:34:05
Strona 1/1


Dane kontaktowe