25
2019
2019-05-21

"Sny w naszym życiu"


Pod takim tytułem odbyło się 7 maja 2019 r. w Bibliotece Miejskiej spotkanie otwarte Klubu Literackiego Erato i Dyskusyjnego Klubu Książki „Zielona Gęś”.

Sny od dawna są przedmiotem zainteresowań wielu ludzi, którzy próbują je zrozumieć i właściwie zinterpretować. O znaczeniu snów, naukowym podejściu do nich, o interpretacji opowiedziała pani Teresa Wrzosek – pedagog, logopeda, wieloletnia dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, która podzieliła się z publicznością informacjami i ciekawostkami na temat snów. Pani Teresa przytaczała przykłady znaczenia snów w Biblii, literaturze, sztuce. Ten niezwykle ciekawy wykład był wstępem do rozpoczęcia wywiadu z panem Marianem Pietrzakiem na temat książki „Czy istnieje drugie życie”. Autor opisuje w niej swoje sny, które miały dla niego szczególne znaczenie, dawały wskazówkę jak ma postępować w życiu. Recenzję do książki Mariana Pietrzaka napisała prof. dr hab. Stanisława Okularczyk. Wywiad z autorem przeprowadziła Bożena Mrozowska-Gozdołek. Rozmowa przeplatana była czytaniem fragmentów snów z książki pana Pietrzaka oraz czytaniem wierszy członków Klubu Literackiego Erato. Publiczność wysłuchała wierszy: Alicji Wołyniec, Ewy Skarżyńskiej, Ireny Filipczuk, Wiesławy Kwiek, Stanisława Florczaka, Henryka Rymuzy, Mariana Pietrzaka. Teksty czytali pracownicy Biblioteki oraz młodzież z Grupy Teatralnej „Wiraż”: Paulina Krakowska i Mikołaj Rydzewski.

Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja publiczności na temat snów, nie zabrakło także wzruszających przykładów tzw. snów proroczych oraz snów humorystycznych. Wszystkich miło zaskoczył Lech Zakrzewski, który spontanicznie zaśpiewał utwór Franka Sinatry „My way” z polskim tekstem. Temat snów poruszany był jeszcze w luźnych rozmowach już po zakończeniu spotkania.


Info / Fot: MBP w Sokołowie Podl. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe