43
2019
2018-05-22

Śnięte ryby w zbiorniku


W piątek 18 maja doszło do kolejnego już incydentu na zbiorniku wodnym Niewiadoma. W akwenie pojawiły się ogromne ilości śniętych ryb.

O incydencie został poinformowany Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska Filia w Mińsku Mazowieckim, BiOŚ oraz policja. Na miejsce zdarzenia wezwano także strażaków z OSP Kupientyn, którzy przystąpili do oczyszczania akwenu. Tego dnia wyłowiono w sumie ponad 300 kg śniętych ryb. W sobotę powtórzono akcję.

Jak poinformowała nas st. sierż. Dominika Rozbicka, została już pobrana próbka wody do badań. Obecnie trwają procedury związane z wyjaśnieniami tego zdarzenia.

Oprac. Katarzyna Dybowska
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Następnej przyduchy należy się spodziewać, gdy po okresie suchym spadnie deszcz i znowu niewłaściwie użyte środki ochrony roślin (opryski) zmyje do zalewu z okolicznych pól uprawnych również rzeką Cetynią. Zgodnie z Art. 86 ustawy o samorządzie gminnym organami nadzoru są Prezes Rady Ministrów i Wojewoda. Te organy powinny skontrolować działania samorządu gminnego w obrębie zbiornika oraz w jaki sposób kontrolowani są rolnicy używający środków ochrony roślin przez samorząd gminny w latach od powstania zbiornika. Powinni w końcu stanąć przed odpowiedzialnością winni śnięcia ryb tym bardziej, że nie jest to pierwszy raz. Mam nadzieję, że tym razem nie zostanie to zamiecione pod dywan jak poprzednio kiedy zgłosiłem śnięcia do urzędu Ochrony Środowiska w Mińsku. Należy jeszcze oszacować straty przez niezależny podmiot i podać do publicznej wiadomości. Przy otwarciu zbiornika gratulował premier Donald Tusk teraz premierem jest Mateusz Morawiecki również powinien przyjechać....... Piotr Paczuski

Piotr Paczuski
2018-05-22 15:47:07
Strona 1/1


Dane kontaktowe