2
2020
2012-11-16

„Śniadanie daje moc”


8 listopada, w dniu Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbyło się  podsumowanie projektu „Śniadanie daje moc”.
Ogólnopolski program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejną akcją w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce chce dodać szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz zaangażować rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci. Patronat nad kampanią sprawuje między innymi TVP i Rzecznik Praw Dziecka.
W ramach realizacji projektu szkoła zalogowała  się na stronie „Śniadanie daje moc”, a następnie powstały  klasowe kluby śniadaniowe. Przeprowadzane były lekcje o zdrowym odżywianiu, uczniowie poznawali 12 zasad zdrowego odżywiania, śpiewali okolicznościowe piosenki, tworzyli kąciki warzywno-owocowe w salach.  Na zajęciach w szkolnej kuchni dzieci przygotowywały śniadania, sałatki i surówki.
Uroczyste podsumowanie akcji zgromadziło w sali dyskotekowej szkoły około 200 dzieci z klas: 0, II i III. Rozpoczęła je dyrektor szkoły Zofia Steć. Imprezę profesjonalnie poprowadziły konferansjerki z kl. III c - Weronika Pliszka i Olga Tararuj. Kolejno uczniowie wszystkich klas z dużym zaangażowaniem zaprezentowali piosenki, plakaty, hasła propagujące ruch i zdrowe odżywianie. Następnie z produktów zgromadzonych na stolikach przygotowali sobie śniadanie i ze smakiem je wspólnie spożywali. Organizatorkami czwartkowego przedsięwzięcia były panie Aneta Jabłońska, Katarzyna Bindas i Iwona Domańska.
Warte podkreślenia jest duże zaangażowanie rodziców i otwarte serca  sponsorów, bez których nie byłoby możliwe przeprowadzenie  całej akcji. Sponsorzy: Topaz, OSM Kosów Lacki i Sokołów Podlaski, Sokołowskie Zakłady Mięsne, Piekarnie: Robson i Bielany, Małgorzata i Karol Wrzosek, PSS Społem, Uzimex, Hurtownia Ela, pani Kazimiera Osipiak.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe