17
2020
2013-09-27

Smykofonia w SOK-u


Prawdziwą ucztę dla duszy zgotowano dla maluchów przybyłych w niedzielę, 22 września do lokalu Niespodzianki w SOK-u.

Przedszkolaki, poza słuchaniem pięknych utworów muzycznych, wzięły udział w ciekawych zabawach ruchowych, wspólnym muzykowaniu i śpiewaniu - a wszystko to niczym we własnym zaciszu domowym.
Smykofonię pt. „Co w trawie piszczy?”, przewidzianą dla dzieci do 6 roku życia, poprowadziła pani Malina Sarnowska, a uczyniła to w sposób na tyle ciekawy, że nawet najbardziej energiczne zuchy, jak również wstydliwe maluchy posłusznie wykonywały polecenia animatorki. Dzieciom zaprzyjaźnić się z muzyką pomogli wirtuozi: Marek Roszkowski - obój, Adam Mazurek - klarnet i Edward Jamiołkowski - fagot. Doskonałą zabawę przy dźwiękach muzyki klasycznej („Jezioro Łabędzie”, „Taniec kurcząt w skorupkach”, „Taniec tamburyn z wężem”, wybrane utwory Mozarta) ubarwiły ciekawe opowieści przeplatane rymowankami o instrumentach, np. : Fagot niski ma głos, jakby śpiewał przez nos” oraz dialog prowadzony z dziećmi. Maluchy nie tylko słuchały utworów, ale także grały na różnych instrumentach, śpiewały i tańczyły.
Oby takich spotkań z prawdziwymi artystami, dla których żaden odbiorca nie straszny, było coraz więcej, czego sobie i wszystkim maluchom życzymy.
 
AR


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe