17
2020
2012-05-27

„Smykofonia” już za nami.


W spotkaniu uczestniczyli rodzice z dziećmi w wieku od 0 do 5 lat. W czasie 40 minutowego koncertu można było usłyszeć muzykę klasyczną, wykonywaną przez zespół „Canor Anticus”. Spotkania te mają na celu rozwój muzykalności Polaków, a szczególnie tych najmłodszych. Konwencja koncertów Smykofonii wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie, mają przejrzystą fakturę, a wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Poza wspaniałą muzyką dzieci mogły dotknąć i usłyszeć niecodziennych instrumentów takich jak lutnia, viola da gamba altowa, basowa czy sopranowa. Poza tym cudownie brzmiał flety, harfy i lutnie.

- Spotkanie to było wspaniałą okazją do spędzenia aktywnego popołudnia z dzieckiem. Jeśli byłaby okazja na pewno kolejny raz wybralibyśmy się na taki koncert- zapewnia jedna z mam uczestniczących w „Smykofonii”.

Viola Łabanow, prowadząca koncert, skutecznie zachęcała rodziców do tego aby tak jak ich pociechy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Po wysłuchaniu utworów muzycznych przyszedł czas na śpiewy i tańce. Tego dnia Galeria Sokołowskiego Ośrodka Kultury  tętniła życiem i radością.

J.F

 

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe