17
2020
2014-05-09

Smyki na Smykofonii


Od 2005 roku na rzecz rozwijania muzykalności Polaków działa Fundacja „Muzyka jest dla wszystkich”.  Jedną z form realizacji celów tej fundacji jest Smykofonia – sezon koncertowy dla melomaluszków, która wystartowała w lutym 2011.

Inspirację dla twórców projektu stanowi wiedza o wczesnym rozwoju zdolności muzycznych dzieci oraz  idea rodzinnego uczestnictwa w wydarzeniach.  Kształt koncertów wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, czas trwania spotkań z muzyką to około 45 minut. Smykofonię doceniono w różnych konkursach. Projekt jest laureatem takich jak: S3KTOR 2012, Gwarancja Kultury 2013 TVP KULTURA, Słoneczniki CzasDzieci.pl, Wyróżnienie Warszawskiej Giełdy Programów Edukacyjnych.  
   Smykofonia odniosła na Mazowszu sukces frekwencyjny. Również do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na koncerty przychodzi coraz liczniejsze grono zainteresowanych proponowaną formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. 
W niedzielne popołudnie 27 kwietnia melomaluszki wraz z opiekunami uczestniczyły w kolejnej świetnej zabawie przy dobrej muzyce. Tym razem spotkanie odbyło się pod tytułem „Wiosenna serenada". Było tak jak zapowiadali organizatorzy, a więc muzycy przy pomocy dźwięków fortepianu, wiolonczeli i oboju witali wiosnę. Pomagały im w tym przybyłe dzieci. Wystąpili: Justyna Stępień – sopran, Marcin Malikowski - wiolonczela, Marek Roszkowski- obój, Marek Kamola – fortepian. Wszyscy wykonawcy nawiązywali bliski kontakt z publicznością.  Koncert jak zwykle profesjonalnie, z humorem i stosownie do wieku słuchaczy poprowadziła Ada Wdziękońska, dzięki której każde spotkanie z muzyką wyróżnia się przyjaznym klimatem i swobodną atmosferą. Sprzyja też temu scenografia sali, czyli kolorowe wykładziny i poduchy. 
 
J.O.
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe