17
2020
2013-10-15

Śmieciowy temat powraca


Nowa ustawa śmieciowa obowiązuje od 1 lipca br. Jak wygląda obecnie sytuacja na terenie miasta Sokołów Poldaski? - Nie jest źle - mówi prezes sokołowskiego PUiK-u.

Temat odpadów komunalnych po pierwszych trzech miesiącach funkcjonowania poruszony został w trakcie XXlV sesji Rady Miejskiej. Jeden z radnych zauważył, że na osiedlu w którym mieszka, odpady segregowane i niesegregowane zabierane są tym samym samochodem.
Prezes PUiK-u potwierdza, że odpady mogą być odbierane tym samym samochodem, ale na pewno nie wszystkie śmieci jednocześnie. 
- Raz zabierane są segregowane, dopiero potem niesegregowane. Ten sam samochód kursuje kilka razy, ale na pewno nie zabiera wszystkich odpadów na raz - tłumaczył prezes.  - Jeśli natomiast chodzi o ogólną ocenę funkcjonowania nowej ustawy śmieciowej, mogę powiedzieć, że nie wygląda ona najgorzej, chociaż jest to zbyt krótki okres, aby o tym teraz mówić. 
Przewodniczący Rady Miejskiej ze swojej strony dodał, że prezesi spółdzielni mieszkaniowych pozytywnie wyrażają się na temat współpracy z firmą PUiK.

Za mało deklaracji
Blisko 500 gospodarstw domowych nie złożyło deklaracji śmieciowych. Jak mówił burmistrz miasta Bogusław Karakula, ci mieszkańcy zostali pisemnie wezwani do jej złożenia. Wysłano 497 wezwań, z czego wkrótce wpłynęło 400 deklaracji. Po upływie terminu określonego w wezwaniu wszczęto postępowanie administracyjne po którym wpłynęło kolejnych 65 deklaracji.
Jedna z radnych zwróciła również uwagę, że często liczba osób podanych w deklaracji jest mniejsza niż w rzeczywistości. Władze miasta zapewniają, że liczba osób podanych w deklaracjach śmieciowych będzie sprawdzana co do stanu rzeczywistego.

KW
 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

posegreguję a puik sprzeda i zarobi a ja zapłacę drożnej ta ustawa tylko nadaje się na śmiecie

oszukany
2013-10-24 07:19:04

Temat śmieci ciągle powoduje duze zamieszenie

.
2013-10-16 12:01:53
Strona 1/1


Dane kontaktowe