17
2020
2015-03-30

Smacznie, ekologicznie i kolorowo


Wędliny, pasztety, babki, mazurki, nalewki - to i wiele innych pyszności królowało na stoiskach sokołowskiego Jarmarku Wielkanocnego. 

Jarmark odbył się po raz czternasty - tradycyjnie już w niedzielę palmową, czyli tydzień przed świętami. 

W hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich znalazło się kilkanaście stoisk. Na nich wiele pyszności, ale nie tylko. Królowały także wyroby rękodzielnicze, pisanki wykonane różnymi metodami, wyroby z filcu, wyroby z wosku, stroiki świąteczne, biżuteria hand made i wiele innych (wszystkiego nie sposób wymienić). 

Jak co roku, odbył się także powiatowy konkurs tradycyjnych wypieków wielkanocnych. Komisja przyznała łącznie 20 nagród pieniężnych. W skład komisji zasiedli: Maria Sudnik - kierownik Mazowieckiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Siedlcach, Jolanta Wojtkowska-Paczóska z Terenowego Zespołu Doradczego w Sokołowie Podlaskim, Wanda Wierzchowska - honorowy prezes Sokołowskiego Towarzysta Społeczno - Kulturalnego, Roma Orłowska - przedstawicielka STSK, Bożena Młynarz - właścicielka sali weselnej "B&M Młynarz" oraz Katarzyna Minarczuk  - pracownica sokołowskiego starostwa. 

Po dokładnym obejrzeniu wszystkich stoisk oraz degustacji wypieków komisja postanowiła przyznać l miejsce w wysokości 400 złotych Wandzie Oksięciuk z Hołowienek za mazurek orzechowy. ll nagroda (300 złotych) trafiła do Zofii Kalinowskiej za mazurek jabłkowo - serowy, zaś lll nagroda (200 złotych) do Mirosławy Komosy z Hołowienek za babkę drożdżową. 

Wyróżnienia (150 złotych) otrzymali: Dom Pomocy Społecznej w Wirowie za mazurek orzechowy, Marianna Kuźma z Grodziska za sernik, Krystyna Jabłońska z Tchórznicy za mazurek jabłkowo - orzechowy, Bożena Olszewska z Chmielewa za mazurek i figurki marchwiowo - bakaliowe oraz Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła ll w Sokołowie Podlaskim za mazurek z gotowanych żółtek. 

Wyróżnienia w wysokości 100 złotych otrzymali: Katarzyna Zawadzka, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży, Monika Mazurek, Teresa Mielańczuk, Marianna Wyrzykowska, Cecylia Kur, Janina Krasa, Zespół  Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Agata Dmowska, Zofia Badurka, Małgorzata Dąbkowska - Gelbrecht i Warsztat Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim. 

Nagrody ufundował burmistrz Sokołowa Bogusław Karakula oraz starostwo powiatowe. 

KW

Jeszcze więcej zdjęć z naszej galerii FOTO.


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe