11
2020
2011-06-15

Służba zdrowia na policji


Pracownicy sokołowskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej zawitali we wtorek do Komendy Powiatowej Policji. Policjanci zapoznali ich ze sposobem postępowania w sytuacjach kryzysowych.

We wtorek 14 czerwca w Komendzie Powiatowej Policji rozpoczął się cykl spotkań z pracownikami sokołowskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

W teorii…
W inauguracji zajęć uczestniczył komendant powiatowy policji w Sokołowie Podlaskim mł. insp. Karol Szwalbe oraz dyrektor SPZOZ w Sokołowie Podlaskim Krzysztof Lubiński.
Podczas spotkania policjanci przybliżyli sposób postępowania w niektórych sytuacjach, często niebezpiecznych dla osób niosących pomoc. We wtorek omówiono formy i rodzaje przemocy, występujące w pracy oraz dyskutowano, dlaczego warto przeciwdziałać takim zachowaniom. Policjanci tłumaczyli czym jest agresja w miejscu pracy, ale również opisywali jakie działania wykorzystuje się w radzeniu sobie z nią.
Uczestniczący w spotkaniu dowiedzieli się również, że niektóre zachowania agresywne, mogą być wykroczeniami, a nawet przestępstwami oraz zapoznali się ze swoimi prawami podczas przywracania porządku publicznego.
Wykładowcy poruszyli również bardzo istotny element, jakim jest zagrożenie terrorystyczne. Problem ten zawsze może pojawić się również u nas. Zapoznaliśmy się z zasadami postępowania podczas ogłoszonej ewakuacji oraz zachowaniu podczas odbierania informacji o podłożonym ładunku wybuchowym.

… i w praktyce.
Po części teoretycznej, instruktor wyszkolenia sokołowskiej policji, Piotr Adamczuk, przedstawił zebranym, praktyczne zachowanie w sytuacjach ich zagrożenia. Zebrani zapoznali się z podstawowymi technikami obronnymi przed najczęściej spotykanymi formami ataku fizycznego. Ważnymi informacjami były również sposoby użycia miotaczy gazu i innych urządzeń w celach obrony.
Na razie uczestnicy spotkania obserwowali rodzaje technik obronnych, ale po okresie wakacyjnym, w Komendzie Powiatowej Policji odbędzie się stały kurs doskonalący w technikach obronnych, w którym uczestniczący w spotkaniu pracownicy będą mogli nieodpłatnie brać udział.
SŁAWOMIR TOMASZEWSKI
KPP SOKOŁÓW PODLASKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe