43
2019
2012-11-23

Ślubowanie uczniów w Czekanowie


W dniu 7 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Czekanowie odbyło się ślubowanie, do którego przystąpiło 5 uczniów klasy I.
W uroczystości poza społecznością szkolną uczestniczyli zaproszeni goście - pan Jarosław Siemieniak, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Czekanów, które jest organem prowadzącym szkołę oraz proboszcz miejscowej parafii ks. Maciej Łukaszewicz.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego przez całą społeczność szkolną. Następnie dyrektor szkoły Mieczysław Dziatkowski przypomniał słowa znajdujące się w statucie szkoły: „Misją Naszej Szkoły jest wykształcenie i wychowanie pokolenia młodych ludzi, mądrych, otwartych na świat, tolerancyjnych i kulturalnych, którzy wchodząc w dorosłe życie będą kształtować rzeczywistość według nowoczesnych, lepszych standardów”. Podziękował rodzicom za dotychczasową współpracę, za wspaniałe wychowanie dzieci. Uczniowie klasy I zaprezentowali przedstawienie „Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki.” Po występie odbyło się ślubowanie na flagę państwową. Następnie dyrektor szkoły magicznym niebieskim długopisem - symbolem przekazywanej w szkole wiedzy pasował pierwszaków na uczniów. Prezes Stowarzyszenia wręczył dzieciom upominki, a wychowawczyni p. Elżbieta Demiańczuk - dyplomy. Rodzice i uczniowie klasy I zaprosili gości i nauczycieli na poczęstunek. Ślubowanie rozpoczyna nowy etap w życiu każdego ucznia. Pierwszoklasiści z rumieńcami na twarzy wstąpili w szeregi małej szkolnej Czekanowskiej rodziny.

OPR. JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe