17
2020
2013-10-17

Ślubowanie radnego i problem oświetleń...


W ciągu ostatnich kilku miesięcy dwoje radnych z Rady Gminy Sabnie zrezygnowało z mandatu radnego.

W czerwcu był to Jacek Przychodzeń, a kilka tygodni później  zrezygnowała również wiceprzewodnicząca rady gminy Renata Dąbrowska. Wiceprzewodnicząca swoje odejście tłumaczyła trudami w połączeniu pracy zawodowej z uczestnictwem w sesjach i posiedzeniach komisji, zaś Jacek Przychodzeń wyjaśniał, że sytuacja rodzinna go do tego zmusiła. Nowym radnym został  Włodzimierz Siemieniuk z miejscowości Grodzisk. Ślubowanie radnego odbyło się 11 października w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Sabniach - podczas obrad XXXVll sesji Rady Gminy. 

Pan Włodzimierz jest rencistą, więc raczej nic nie stoi mu na przeszkodzie w pełnieniu nowej funkcji. Radny będzie członkiem komisji oświatowo-socjalnej oraz ekonomiczno-rolnej. 

PROBLEM OŚWIETLENIA ULICZNEGO
W trakcie obrad piątkowej sesji jeden z sołtysów poruszył problem oświetlenia ulicznego.
- Na czas wakacji latarnie uliczne w naszej gminie są całkowicie wyłączane. Teraz świecą się tylko wieczorami, jednak dni stają się coraz krótsze, przez co rano jest bardzo ciemno. Nie wszyscy jeżdżą do pracy samochodami. Są tacy, którzy wychodzą o 5:00 na przystanek autobusowy. Rano również należy włączać latarnie, np. przez półtorej godziny; od 4:30 do 6:00 - tłumaczył sołtys.

Przewodniczący Rady Gminy Wacław Mikołajczuk ma podobne zdanie w tej kwestii, ale - jak mówi - oszczędności są konieczne, bo sporo pieniędzy w ostatnim czasie przeznaczonych zostało na zbiornik retencyjny "Niewiadoma". 
- Jakby nie patrzeć, na komisji ten temat na pewno zostanie poruszony - obiecuje przewodniczący.

KAMIL WASZCZUK
fot. KW

 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Wieczorem za wcześnie są wlańczane latarnie świecą jak jeszcze jest widno.


2013-10-18 11:13:47
Strona 1/1


Dane kontaktowe