17
2020
2012-05-27

Ślubowanie policjantów


Nowi policjanci rozpoczęli służbę w Policji 8 maja. Jednak ze względu na ceremoniał policyjny, który nakazuje aby ślubowanie było złożone w mundurze policyjnym, nie się odbyć  w tym dniu. 14 maja ślubowanie od nowo przyjętych policjantów przyjął Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim podisnp. Wiesław Nasiłowski.  Rotę ślubowania złożyło dwóch policjantów. Młodzi stażem mundurowi przysięgali „strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”.

Nowi policjanci niedawno przeszli postępowanie kwalifikacyjne . Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. Już w najbliższym czasie wyjadą na szkolenie podstawowe do Szkoły Policji w Słupsku.

To pierwsze w tym roku przyjęcie policjantów do służby. Terminy przyjęć są szczegółowo określone przez Komendanta Głównego Policji. Ostatnio (30 grudnia 2011 roku) do służby w szeregach sokołowskiej policji przyjęto dwie kobiety i jednego mężczyznę. Teraz odbywają przeszkolenie policyjne, ale podczas praktyk, można ich było spotkać na naszych drogach.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozpocząć służbę w Policji zapraszamy do Zespołu Kadr i Szkolenia sokołowskiej Policji. Tam wszyscy chętni uzyskają wyczerpujące informacje, jakie warunki należy spełnić, aby rozpocząć służbę w policyjnym mundurze.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

Asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe