43
2019
2017-10-24

Ślubowanie pierwszoklasistów z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej


 13 października 2017 w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Świadkami tego wydarzenia był ks. dyrektor -  Dariusz Matuszyński, pani dyrektor – Ewa Suchożebrska, rodzice i bliscy pierwszaków, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie  Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, Salezjańskiego Liceum i Salezjańskiego Gimnazjum.

  Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli akademię krótkim przedstawieniem siebie, wierszykami i piosenkami. Imponująco zaprezentowali swoje talenty, udowadniając, iż zasługują na przyjęcie do wspólnoty uczniowskiej.  Z wielkim przejęciem wykonywali  zadania stawiane im przez cztery starsze koleżanki i zdobywali  kolejne symbole mądrości, miłości, muzyki i pracy. Społeczność szkolna co chwilę gromkimi brawami nagradzała występ najmłodszych kolegów.

   Po zakończonej części artystycznej, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły  i zostali symbolicznie pasowani przez ks. dyrektora na ucznia Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Wydarzenie to przypieczętowała pani wicedyrektor, która wręczyła każdemu pierwszoklasiście „Dyplom Pasowania na Ucznia” i złożyła gratulacje.

   Na zakończenie dzieci z nauczycielkami i bliskimi udały się na małe przyjęcie przygotowane przez rodziców.  Tu też czekały niespodzianki – słodkie prezenty, które wręczył ks. dyrektor i pani dyrektor oraz pyszny tort i inne smakołyki przygotowane  przez rodziców.

Ten szczególny dla pierwszoklasistów dzień upłynął we wspaniałej rodzinnej atmosferze i z pewnością pozostanie w pamięci każdego, nowoprzyjętego ucznia.

Daria Kociemba - Opęchowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe