11
2020
2018-10-30

Ślubowanie klas pierwszych w SP nr 6


Minął pierwszy miesiąc nauki w szkole. Nadszedł październik a wraz z nim czas na złożenie ślubowania przez uczniów klas pierwszych. Dnia 10.10.2018 r. nowoprzyjęte dzieci zostały wcielone w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim.

O godzinie 16 pierwszoklasiści wraz z wychowawcami i zaproszonymi gośćmi – Dyrekcją, rodzicami, dziadkami i innymi bliskimi, zebrali się w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej. Delegacja z klas starszych zajęła się oprawą muzyczną i konfenansjerą. Pan dyrektor przywitał wszystkich zebranych, w szczególności: klasę I a z wychowawcą Panią Grażyną Murawską, klasę I b z wychowawcą Panią Moniką Iwańską, i klasę Ic z wychowawcą Panią Anną Składanowską. Krótko opowiedział o zadaniach jakie stoją przed świeżo upieczonymi uczniami. W radosnej atmosferze zostały wyrecytowane wiersze i zaśpiewane piosenki. Potem nastąpił czas egzaminu dla naszych pierwszoklasistów. Po nim nie było już żadnych wątpliwości, że dzieci są gotowe na ślubowanie.

Wreszcie nastąpił moment kulminacyjny – wysłuchanie słów ślubowania, pasowanie i rozdanie dyplomów. Na twarzach dzieci pojawiły się uśmiechy, a u rodziców duma i wzruszenie. Uczniowie dostali małe upominki, a na końcu każda z trzech klas zapozowała do pamiątkowego zdjęcia z Dyrekcją i wychowawcą.

Po zakończeniu części artystycznej zorganizowano pyszny, słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, wszystkim przybyłym osobom za życzliwość i wsparcie, zaś pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na świeżo rozpoczętej ścieżce edukacyjnej!  


Info / Fot. SP nr 6 w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe