6
2020
2011-02-02

Sławomir Strzała zrezygnował


Na styczniowej sesji, zaledwie dwa miesiące po wyborach samorządowych wiceprzewodniczący Rady Gminy Sabnie Sławomir Strzała złożył rezygnację z mandatu radnego.

Pochodzący z Niecieczy radny o swojej decyzji poinformował podczas odczytywania oświadczenia w obronie szkoły w tej miejscowości. Na sesji rada zajmowała się uchwałą w sprawie likwidacji placówki w Niecieczy. I choć ostatecznie nie została ona przyjęta i szkoła ocalała, rady swojej decyzji o rezygnacji nie wycofał.
- Rezygnuję z mandatu. Dziękuję tym wszystkim, z którymi współpracowałem przez 13 lat pełnienia funkcji radnego – mówił Sławomir Strzała. – Moja psychika nie pozwala mi dalej być radnym, zbyt dużo zdrowia mnie to kosztuje. Lepiej będę się czuł po drugiej stronie na tej sali, wśród publiczności.
- Zawsze rozwiązywaliśmy wspólnie trudne sprawy i warto by się jeszcze raz zastanowić nad twoją decyzją, kolego – mówił z kolei przewodniczący rady Wacław Mikołajczuk. – Temat szkół trzeba próbować rozwiązać z pożytkiem dla mieszkańców, zabiegać o zrozumienie z ich strony.
- Rozumiem, że ta decyzja podjęta jest w chwili emocji. Powinien pan zadać sobie podstawowe pytanie: czy rezygnacja z mandatu radnego będzie w interesie tej miejscowości? A przed nami, jako gminą, trudny rok – mówił z kolei sekretarz gminy Zbigniew Bocian. – Rada ma trzy miesiące na podjęcie uchwały w sprawie pana rezygnacji z mandatu. Mam nadzieję, że przez ten czas pan ochłonie i jeszcze raz przemyśli swoją decyzję – dodał.
INFO/FOT. BG

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Znam pana Sławka i wiem, że jest dobrym i życzliwym człowiekiem. Rezygnacja z mandatu to strata dla gminy i Niecieczy. Być może układy w gminie zmieniły tak, że pan Sławek nie może ich zaakceptować. Mam nadzieję że jestem w błędzie.

IKa
2011-02-16 13:33:16

Nie dziwię się z rezygnacji Pana radnego. To naprawdę dobrze o nim świadczy. Ponieważ tyle beznadziejnych osób pracuje w tej gminie z Panem wójtem na czele (który nie ma pojęcia o niczym a na pewno nie myśli o społeczeństwie)taka decyzja świadczy o tym że jest Pan mądrzejszy od tej kliki.

sympatyk
2011-02-04 18:33:15
Strona 1/1


Dane kontaktowe