42
2019
2018-02-01

Skruszyli serca kolędą!


 Już po raz czwarty 31 stycznia w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się świąteczny koncert zespołu Voci Cantati. Podczas imprezy podsumowano również Sokołowski Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami naszego miasta 6 stycznia.

Wszystkich przybyłych gości uroczyście powitał dyrektor sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński. Po raz kolejny podziękował wszystkim zaangażowanym mieszkańcom Sokołowa Podlaskiego za udział w drugim już Orszaku Trzech Króli.

"6 stycznia nastąpiła wielka mobilizacja mieszkańców naszego miasta. Święto Objawienia Pańskiego wyzwoliło twórczą iskrę i energię, która udzieliła się nam wszystkim. Udowodniliśmy, że żadne przeszkody nie powstrzymają nas w publicznym manifestowaniu radości z tego wspaniałego Święta. Już nie musimy zazdrościć innym metropoliom pięknych Orszaków. Nasz – sokołowski – był bez wątpienia najpiękniejszy i najbardziej kolorowy" – powiedział.

Następnie Dyrektor poprosił na scenę dwie koordynatorki Orszaku, nauczycielki Zespołu Szkół Salezjańskich – Małgorzatę Wyszomierską i Agatę Celińską. Panie zdradziły, że w tegorocznym maszerowaniu do Betlejemskiej Stajenki wzięło udział około 4,5 tys. mieszkańców Sokołowa Podlaskiego. Nasze miasto było jednym z 644 miejscowości, w których zorganizowano tę niezwykłą uroczystość. Koordynatorki podziękowały wszystkim zaangażowanym osobom za aktywny udział w przygotowaniu Orszaku. Na scenie pojawili się reprezentanci placówek oświatowych, instytucji kultury i akcji charytatywnych. Nagrodzono również sponsorów i mecenasów, którzy wsparli finansowo inicjatywę.

Druga część spotkania należała do zdolnych sokołowskich artystów. Na scenie pojawili się wokaliści z trzech grup wiekowych zespołu Voci Cantati – najmłodsi Voci Bambini, nieco starsi Voci Voci oraz dorośli z grupy Voci Cantati. Istniejący od listopada 2011 r. zespół już kilkukrotnie zachwycił sokołowską publiczność. Nie inaczej było tym razem! Wokaliści pod kierownictwem Anny Osmakowicz i Damiana Suchożebrskiego oraz wsparciu głównej prowadzącej Bożeny Kaczmarek zaprezentowali prawdziwą muzyczną ucztę. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć piękne polskie kolędy, energiczne pastorałki oraz znane piosenki świąteczno-noworoczne. Wokalistom towarzyszyła na scenie sokołowska formacja Trochę Jazzu pod kierownictwem Piotra Jankowskiego.

Dźwięczne głosy Voci Cantati oraz rytmiczne brzmienia zespołu przeniosły wszystkich z powrotem do czasu rodzinnego kolędowania przy wigilijnym stole. Mamy nadzieję, że za rok Voci Cantati ponownie zaprosi nas do wspólnego radowania się piękną świąteczną muzyką.
 Katarzyna Dybowska
Fot. K.D.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe