17
2020
2017-03-13

Siostry Albertynki gościły w 1 LO


Brat Albert Chmielowski zmarł 25 grudnia 1916 r. od jego śmierci minęło 100 lat. W uznaniu za jego zasługi społeczno – kulturalne sejm ogłosił rok br. Alberta. Z tej też okazji w środę 8 marca mieliśmy w szkole niezwykłych gości - przedstawicielki Domu Pomocy Społecznej w Jabłonnie Lackiej - Siostra Marta oraz Siostra Angelina przybliżyły nam postać założyciela swojego zgromadzenia - Brata Alberta Chmielowskiego, oraz postać Siostry Bernardyny, która współpracowała z bratem Albertem. Misją Sióstr Albertynek jest prowadzenie ośrodków pomocy społecznej, hospicjum, dzięki którym kobiety bezdomne, uzależnione od alkoholu, znajdujące się w skrajnie trudnej sytuacji życiowej; starsze i bezradne; zagubione dziewczęta lub matki pozbawione mieszkania mogą liczyć na przystań i pomoc w powrocie do zwyczajnego życia. Siostra Marta i Angelina opisały swoją drogę przygotowawczą do pełnienia tej jakże ważnej misji. Wyjaśniły również ideę zmiany imienia podczas ślubów zakonnych.

Siostry wielokrotnie podkreślały istotę słów świętego Brata Alberta:
Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.
Na koniec spotkania Siostry podzieliły się z uczniami chlebem. Zwróciły uwagę na to, że warto dzielić się sobą z drugim człowiekiem.
Bardzo dziękujemy za spotkanie – fascynujące i zachęcające do refleksji.Sandra Bazylczuk IIId

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe