17
2020
2019-01-24

Siedleccy terytorialsi rekrutują w szkołach i na uczelniach


W szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą wstępować zarówno mężczyźni jak i kobiety, podstawowym warunkiem jaki należy spełnić jest ukończony 18 rok życia, posiadanie obywatelstwa polskiego oraz zdolności fizycznych i psychicznych do pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej.

Żołnierze siedleckiego batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” już od kilku tygodni prowadzą cykliczne spotkania informacyjno-promocyjne z uczniami szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych w rejonie odpowiedzialności swojego batalionu, jest to rejon administracyjny WKU Siedlce oraz WKU Mińsk Mazowiecki. Podczas spotkań Terytorialsi zachęcają młodych ludzi do wstąpienia w szeregi WOT, opowiadają o swojej służbie, korzyściach i możliwościach jakie daje Obrona Terytorialna. Do tej pory odbyły się spotkania w kilku szkołach powiatu siedleckiego, mińskiego, sokołowskiego, łosickiego oraz węgrowskiego. W najbliższym czasie żołnierze z kampanią dotrą również do pozostałych szkół, których nie odwiedzili do tej pory.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej pełni służbę ponad 17 tysięcy żołnierzy, z czego ponad 1,5 tysiąca stanowią żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.

Osobista wizyta w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Siedlcach, dla mieszkańców powiatu siedleckiego, sokołowskiego oraz łosickiego nie jest już konieczna, wystarczy skorzystać z platformy ePUAP, która umożliwia złożenie wniosku o powołanie do WOT, drogą elektroniczną. Jest to Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, która jest dostępna na stronie www.epuap.gov.pl. Wniosek o powołanie znajduje się w katalogu spraw, w zakładce „bezpieczeństwo narodowe” i dalej „spełnianie powszechnego obowiązku obrony.

WOT, uruchamiając Platformę, wychodzi naprzeciw ludzi młodych dla których Internet to codzienne narzędzie komunikacji ze znajomymi. Jest to również duże udogodnienie dla osób pracujących, które nie zawsze mają możliwość pojawienia się w WKU z racji godzin urzędowania Komend. Teraz ochotnicy mogą złożyć wniosek w najbardziej dogodnym dla siebie momencie. Dokumentu nie trzeba też podpisywać ręcznie, w tym celu można skorzystać z tzw. profilu zaufanego. Osoby, które skorzystają z tej formy aplikacji, będą mogły liczyć na dodatkowe punkty podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej pełni służbę ponad 17,2 tys. żołnierzy. Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w swoich szeregach ma już ponad 1500 żołnierzy, z czego ponad 1300 to ochotnicy.
 
Aneta Szczepaniak
Rzecznik Prasowy
5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe