17
2020
2014-02-26

„Siedem Grzechów Głównych" w I LO


Gorącym aplauzem widzowie nagrodzili kolejną premierę Teatru Rzeczywistego, która miała miejsce w sobotę 8 lutego w I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Spektakl „Siedem Grzechów Głównych" w reżyserii, scenografii i choreografii Mateusza Kuca obejrzała liczna grupa młodzieży. Nie zabrakło dyrekcji i nauczycieli I LO, dyrekcji i pracowników SOK, a także rodzin, przyjaciół i znajomych wykonawców. 
Pomysłodawcą i założycielem Teatru Rzeczywistego, który powstał niespełna rok temu przy Sokołowskim Ośrodku Kultury, był Mateusz Kuc, aktualnie uczeń II klasy I LO. Swoje artystyczne pasje i zdolności rozwija on w różny sposób i w różnych miejscach (szerzej na ten temat w wywiadzie z Mateuszem w 40. i 41. numerze Wieści Sokołowskich z 2013 r.) Inspiracją do utworzenia grupy była idea stworzenia miejsca dla młodych ludzi z pasją, którzy swoim zapałem do pracy i kreatywnością dają początek nowym spektaklom. Tematyka przedstawień dotyczy codziennych problemów, z którymi spotyka się każdy z nas. Spektakle Teatru Rzeczywistego mają różnorodną formę, łączą klasyczny teatr słowa, alternatywną sztukę oraz współczesny teatr plastyki ruchu i tańca.
Jak zapowiedział Mateusz Kuc, spektakl „Siedem grzechów głównych" jest opowieścią o człowieku i jego słabościach nazwanych grzechami. „Elementy komizmu, groteski i liczna symbolika, pozwalają na indywidualne zestawienie spektaklu z życiem i zachęcają do spojrzenia na nie z nowej perspektywy. Poważny temat, momentami celowo ukazany za pomocą prostego, błahego stylu, pozwala każdemu na postawienie sobie pytania, czym tak naprawdę jest grzech. Czymś bezwarunkowo godnym potępienia czy może… złem koniecznym?”.
Spektakl, który ze względu trudny temat przez wiele osób oczekiwany był z pewną obawą, stał się ważnym wydarzeniem artystycznym i wywołał sporo emocji. Różnorodna  forma sceniczna i odważny przekaz wymagał dużego skupienia się i intensywnego myślenia, ale godzinne przedstawienie przykuwało odwagę od początku do końca. Młodzi artyści wykazali się dużą kreatywnością,  zdolnościami, otwartością i odwagą. Chyba nikt z widzów nie pozostał obojętny wobec tego, co zaprezentowali. Gdy umilkły długie brawa, przyszedł czas na serdeczne gratulacje od dyrektor SOK Marii Koc, dyrektora I LO Marcina Celińskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego Andrzeja Minarczuka. Mateusz wyraźnie wzruszony dziękował wszystkim, dzięki którym spektakl powstał. Były róże dla wykonawców, ale też dla tych, którzy ich wspierali. Nie zabrakło podziękowań od zespołu dla twórcy spektaklu za wspólną pracę, zabawę i razem spędzony czas.
Wystąpili: w roli głównej - Sylwia Zadrożna, w pozostałych rolach - Martyna Malon, Julia Zalewska, Mateusz Końca, Mateusz Kuc oraz  Klaudia Forczuk, Weronika Milkowska, Paulina Sasin, Martyna Teluk.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe