43
2019
2011-11-03

Sesja Rady Powiatu już za nami!


Obrady jak zwykle były bardzo interesujące. Jako pierwsza została poruszona kwestia obniżenia diet Radnych i wynagrodzeń Członków Zarządu. 16 września podczas sesji grupa radnych złożyła wniosek o 50% obniżenie wynagrodzeń Radnych i 30% uposażeń Członków Zarządu. Zmiana ta miała obowiązywać do końca 2011 r., a uzyskane pieniądze miały być przeznaczone na remont dróg powiatowych. Niestety wniosek ten nie zyskał poparcia Radnych. Uzasadnienie brzmiało następująco: „dla osiągnięcia celu zawartego we wniosku Radnych z dnia 16.09. 2011 r. dotyczącego diet radnych niezbędne byłoby przedstawienie projektu nowej uchwały o dietach zawierającej regulację wysokości diet na dwa okresy czasowe (…) i jednocześnie uchylenie obowiązującej w tej kwestii uchwały z dn. 20 grudnia 2006 r.” – ogłosił przewodniczący. „Jeśli zaś chodzi o propozycję zawartą we wniosku radnych o obniżeniu na okres do końca 2011 r. o 30% uposażenia członków Zarządu, to nie ma podstaw prawnych do podjęcia przez Radę takiej uchwały.”

Przewodniczący ogłosił, że każdy kto ma za dużo pieniędzy może złożyć datek na ten cel. 

Po chwili burmistrz Kosowa Lackiego zwrócił się z prośbą o poprawę stanu dróg w jego gminie. Doły i dziury są na tyle niebezpieczne, że jedna z uszkodzonych dróg została zamknięta. Na szczęście na ten cel znalazły się fundusze i prace rozpoczną się już na początku listopada. Miejmy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje tych planów.

Kolejną istotną kwestią poruszoną podczas sesji było zatwierdzenie Planu Rozwoju Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej „Sokołów”. Zgodnie z umową z dn. 24 marca 2011 r. powiat jako nabywca akcji PKS zobowiązany został do opracowania 5 – letniego planu rozwoju. Spółka ta nadal będzie funkcjonowała jednak ulegnie restrukturyzacji w kontekście polityki transportowej. Wszelkie zmiany będą konsultowane z przedstawicielami związków zawodowych.

Jednak to nie była jedyna uchwała zatwierdzona przez Radę Powiatu tego dnia. Przedstawiono  plany inwestycji drogowej we współpracy z Miastem Węgrów i Gminą Sokołów Podlaski. Inwestycja ta ma polegać na przebudowie drogi powiatowej  nr.3914W Węgrów-  Karolew – Węże na odcinku od Węży do granicy powiatu  i dróg gminnych na terenie Węgrowa: Nr 420872W Klimowizna – Ruchna na odcinku od skrzyżowania z  drogą gminną Nr 420872W do granicy z powiatem sokołowskim. Wszystko ma się odbyć w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą: Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2012 - 2015.

Miejmy nadzieję, że stan dróg powiatowych przez zimę nie ulegnie znacznemu pogorszeniu, a zamierzone inwestycje okażą się sukcesem Rady Powiatu Sokołowskiego.

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Proponuję conajmniej dwa etaciki dla Pana PR Powiatu!Bidula tak się zapracowuje na rzecz mieszkańców Powiatu,że chudnie w oczach!Nie można dopuścić aby taki gigant geniuszu pracował za marne drobne i uszczęśliwiał tylko jeden zakład pracy.Wszyscy chcą mieć na pokładzie takiego mentora...

Podwójny Wielbiciel Antoniego
2011-11-10 21:36:47

Koniecznie trzeba podnieść diety! Radni urabiają sobie ręce po łokcie, a grosz marny! A szczególnie PAnu Przewodniczącemu. Jesli się nie da podnieść diety, to może jakiś etacik, szkoda by tak wielki PSYCHOLOG się nam marnował. RZucam hasło, Sokołów najbardziej dietetcznym powiatem w RP!

Wielbiciel Antoniego
2011-11-08 10:58:10

Powinien zostać postawiony wniosek o podniesieniu diet radnym o 50%,przewodniczący RP na pewno by nie oponował i nie biadolił a wnioskodawców pod niebiosa wychwalał!Ten Pan nigdy nie rozumiał ludzi i ich potrzeb(za wyjątkiem rodziny i znajomków)a wszelkie społeczne czyny i inicjatywy były na pokaz.Wstyd,że taki okaz bezduszności,pazerności piastuje w Powiecie taką funkcję!Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd Panowie Radni...

pikna Wiecha
2011-11-04 18:24:57
Strona 1/1


Dane kontaktowe