17
2020
2019-12-03

Sentymentalna „Pocztówka z wakacji”


Okres wakacyjny był w tym roku dla Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie” bardzo pracowity. Prawie wszystkie grupy wiekowe odbyły liczne podróże, prezentując ludowe tańce polskie na całym świecie. We wtorek 26 listopada w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się widowiskowy koncert, podczas którego nie tylko tańczono, ale i wspominano barwne festiwale, w których zespół uczestniczył.

Wszystkich gości powitał dyrektor SOK Macin Celiński. Tego dnia to właśnie on był „przewodnikiem”, który przybliżył licznie zgromadzonej publiczności wakacyjne podróże ZPiT „Sokołowianie”. Jak się okazało, nasi utalentowani tancerze zwiedzili w tym roku nie tylko malownicze polskie góry, ale także gorącą Portugalię czy egzotyczny Tajwan.

Grupa dziecięcia uczestniczyła w warsztatach tanecznych w Poroninie, gdzie im niezwykłym tańcom góralskim nie mogli nadziwić się nawet miejscowi. Grupa młodzieżowa wyruszyła do odległego Tajwanu na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. Tam sokołowscy tancerze zostali niezwykle ciepło i serdecznie powitani. Na scenie zachwycali swoimi barwnymi strojami i szerokim repertuarem. W wolnym czasie uczestniczyli w warsztatach i wycieczkach, podczas których poznawali lokalną kulturę, kuchnię i historię. Grupa Reprezentacyjna wyruszyła z kolei do słonecznej Portugalii, gdzie również wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym. Naszym podróżnikom zaimponował rozmach festiwalu i ilość zaproszonych na niego grup i zespołów z całego świata. Portugalczycy dali się poznać jako naród niezwykle otwarty i oczywiście… roztańczony!

Swoimi wspomnieniami z wakacji podzielili się także najstarsi artyści. Grupa rodziców zachwyciła w tym roku widownię w Kazimierzu Dolnym i Puławach. Nie przeszkadzał im nawet panujący w tych dniach upał. Jak przyznała tamtejsza publiczność, grupa rodziców wcale nie odstawała na tle zespołów młodzieżowych, a swoją pozytywną energią i uśmiecham zarazili wszystkich dookoła!

Podczas koncertu „Pocztówka z wakacji” wystąpiły wszystkie grupy Zespołu Reprezentacyjnego Miasta Sokołów Podlaski, które w tegoroczne wakacje wzięły udział w festiwalach w Polsce i za granicą. Widowisko uświetnił pokaz zdjęć z podróży, wycieczek, warsztatów i koncertów, a prawdziwą niespodzianką dla tancerzy były pozdrowienia video przesłane przez nowych przyjaciół z Tajwanu.

Po zakończeniu koncertu kierownik zespołu Iwona Kopiwoda dziękowała za współpracę dyrektorom szkół, rodzicom i członkom zespołu. Tancerze zaś dziękowali kierowniczce, która zaszczepiła w nich miłość do folkloru i pozwoliła rozwijać taneczne pasje.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/281,koncert-pocztowka-z-wakacji.html


KDC 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe