11
2019
2014-10-13

Seniorzy rozpoczęli rok akademicki


Studenci - seniorzy z Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny rok akademicki. Inauguracja odbyła się w poprzedni czwartek w galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Gościem specjalnym był wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny - Jan Nowicki. Spotkanie z aktorem poprzedził recital w wykonaniu grupy wokalnej Voci Cantani pod dyr. Bożeny Kaczmarek
 
Gdy już aktor zaczął mówić, publiczność co chwilę reagowała śmiechem. A mówił bardzo dużo - np. o młodości, swoich początkach w aktorstwie. 
- Urodziłem się w biedzie. Uciekałem ze szkoły średniej, ale gdy wreszcie ją ukończyłem, przyszła kolej na studia. Pani dyrektor doradzała mi, abym poszedł do szkoły teatralnej. W pożyczonym garniturze dostałem się do filmówki. Na 500 osób przyjęli tylko 16. Byłem najlepszy w grupie, chociaż z teatrem i filmem niewiele miałem wtedy wspólnego. Do teatru nie chodziłem. Po prostu nie lubiłem. Aktorzy sztucznie tam mówili, ciągle pluli. Aktor kojarzył mi się z piwem, kartami i kobietami. Jakoś nie chciałem nim zostać - opowiadał Nowicki. 
 
A jednak nim został! Co więcej, obecnie jest jednym w najwybitniejszych polskich aktorów starszego pokolenia.  Szczególną sławę przyniosły mu rolę w takich filmach jak: "Wielki Szu", "Sztos" i "E=mc2". W ostatnim czasie artysta wydał książkę pt. "Mężczyzna i one". Książkę można było kupić po promocyjnej cenie podczas spotkania i dostać autograf wraz z dedykacją od samego autora. 
 
***
Sokołowski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Przez ten czas studenci gościli wiele gwiazd, np. Teresę Lipowską, Elżbietę Dzikowską, Marię Szabłowską i Małgorzatę Kalicińską. Kolejni goście i spotkania już niebawem. Będziemy o nich informować na łamach "Wieści Sokołowskich"
 
KW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe