17
2020
2011-04-28

Seniorzy przyjadą na „eSkę”


VI Mazowiecki Festiwal Zespołów Kabaretowych Seniorów w tym roku odbędzie się w niedzielę 8 maja w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Po raz pierwszy to przedsięwzięcie artystyczne zostało zrealizowane w 2006 r. i okazało się, że zyskało aprobatę zarówno wśród wykonawców jak i mieszkańców naszego miasta.
- Festiwal Zespołów Kabaretowych Seniorów „eSKa” jest popularyzacją i promocją amatorskiej twórczości kabaretowej uprawianej chętnie przez seniorów. To przedsięwzięcie skierowane do środowiska osób  tzw. „złotego wieku”, obejmuje swym zasięgiem całe Mazowsze – wyjaśniają organizatorzy. - Festiwal jest także formą ukazania pogodnego, aktywnego i bardzo różnorodnego  sposobu spędzania czasu wolnego przez osoby starsze. Kabaretowa forma  twórczości artystycznej dostarcza  samym Seniorom ogromną radość, daje możliwość satysfakcji z pracy twórczej, dowartościowuje ich, natomiast w oczach odbiorcy budzi podziw i uznanie oraz szacunek.
W czasie trzech pierwszych edycji do komisji artystycznej zapraszani byli aktorzy komediowi. I tak w 2006 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury gościł Andrzej Grabowski, w 2007 r. - Artur Barciś, a w 2008 r. - Agnieszka Fitkau – Perepeczko. Goście na zakończenie festiwalu występowali ze swoim programem jako Gwiazdy Koncertu Galowego.
Zespoły biorące udział w festiwalu otrzymały nagrody pieniężne, statuetki i pamiątkowe dyplomy.
- Liczymy, że VI edycja Festiwalu, realizowana w tym roku, będzie także cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i dostarczy zarówno wykonawcom, jak i nam, jako organizatorom, satysfakcji z potrzeby kontynuowania tej formy promocji twórczości artystycznej grupy Seniorów.
OPR. BG

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe