17
2020
2011-01-26

Senator Waldemar Kraska o katastrofie Smoleńskiej


Minęło już dziewięć miesięcy od katastrofy smoleńskiej, w której Polska poniosła największą stratę w czasie pokoju, a wciąż pojawiają się nowe dowody i fakty.

Nie chcę rozstrzygać o winach, ale uważam, że naszym obowiązkiem jest dążenie do poznania całej prawdy o tej tragedii. Wyjaśnienie przyczyn tego, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku w lesie pod Smoleńskiem powinno być najważniejszym zadaniem polskiego państwa. Wszyscy mamy prawo do pełnej prawdy.
Raport MAK nie wyjaśnia przyczyn tragedii, ale obraża pamięć ofiar, plami honor polskiego żołnierza. Reakcja rządu na ten raport była spóźniona i niewłaściwa, co doprowadziło do rozpowszechniania w świecie kłamliwego wizerunku Polski. Myślę , że jedynym wyjściem z tej sytuacji mogłoby być umiędzynarodowienie śledztwa . Trzeba wykorzystać w tej sprawie potencjał Unii Europejskiej oraz organów NATO i Rady Europy.
Polski rząd musi wreszcie podjąć niezbędne działania w imię poległych, w imię poszanowania polskiego honoru.
WALDEMAR KRASKA, SENATOR RP

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Zwróćmy uwagę an to ze zadne organizacje typu ONZ czy Komisje Europejskie nie maja wpływu na Rosje od kórej sa tak naprawde zależne, bo to Rosja. Trzeba drobnymi kroczkami dochodzić do prawdy, któa może być niestety smutna dla nas.

oink
2011-02-08 18:46:48

trochę realizmu i poczucia rzeczywistości - czy komukolwiek w europie i na świecie poza nami zależy na odkryciu prawdy czy na świętym spokoju w relacjach z ruskimi, jak zechcemy przejść na skalę międzynarodową to dopiero będzie plama jak nikt sensowny nie zechce się pod tym podpisać; to że wstąpił pan do PIS to chyba nie znaczy że stracił pan zdolność logicznego myślenia i poplata bajdy swojego prezesa; jak Polacy tego nie wyjaśnią nie ma co liczyć na obcych...

stary
2011-01-31 00:33:15

Proszę szukac prawdy, media robia wirualną rzeczywistość, a prawda jest jedna.

wwol
2011-01-29 10:33:35

Całkowita zgoda!!!! Brawo Panie Senatorze!

KO
2011-01-26 18:57:43
Strona 1/1


Dane kontaktowe