2
2020
2019-03-01

Senator nie popiera pomysłu wójta


27 lutego 2019 r. podczas konferencji prasowej z Senatorem RP Waldemarem Kraską dziennikarze pytali o jego stanowisko w sprawie zamknięcia Szkoły Podstawowej w Zembrowie. Senator przyznał, że jest przeciwny takiemu pomysłowi.

- Do mojego biura przychodzili nauczyciele i rodzice, których dzieci chodzą do szkoły w Zembrowie. Przyznali, że dużą bolączką dla nich jest jej zamknięcie. Osobiście uważam, że w tej chwili likwidacja szkoły w gminie Sabnie nie jest potrzebna. Dzieci nie jest mało, a szczególnie w przedszkolu jest ich sporo. W małej miejscowości szkoła jest nie tylko miejscem nauki najmłodszych, ale także ośrodkiem kultury i miejscem spotkań. Rozmawiałem z panem wójtem i przekonywałem go do tego, aby wycofał się z pomysłu zamknięcia szkoły. Myślę, że gminę Sabnie stać na to, aby utrzymać tę placówkę. To jest nie tylko wygoda dla rodziców, ale i korzyść dla uczniów, bo z tego co wiem, to poziom szkoły w Zembrowie nie jest wcale niski. Dzieci, które się tam uczą bardzo dobrze zdają wszystkie egzaminy. Wielką szkoda by było, gdyby szkoła w Zembrowie była zlikwidowana. Namawiam zatem jeszcze raz pana wójta i radnych, aby wycofali się z pomysłu zamknięcia szkoły – apelował senator Waldemar Kraska.

Oprac. Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [7]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Senator może popierać A może nie popierać..... Senator z PiS ładuje kasę do "swoich" w Bielanach, w Sterdyni.... co dał Sabniom oprócz polowania do zdjęć? Nic ! Ciekawe w jaki sposób pomoże finansowo u utrzymaniu 2 małych szkół. Zarówno Zambrów jak i Sabnie marnie wyglądają. Jedyne rozsądne rozwiązania to jedna szkoła na terenie gminy. A zdanie senatora to tylko jedno zdanie. Kropka


2019-03-12 11:53:28

Wszystkie zamieszczone pod artykułem komentarze, jeśli nikogo nie obrażają i nie ma w nich niecenzuralnych słów - są akceptowane. Powyższy artykuł jest komentarzem Senatora do artykułu, którzy przygotowałam wcześniej tj. "Czy władze gminy zamkną szkołę?". W tamtym artykule zamieściłam obszerną wypowiedź Wójta Gminy Sabnie, toteż relacja nie jest jednostronna. Jeśli chce Pan / Pani podzielić się swoim punktem widzenia w powyższej sprawie, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie.

Katarzyna Dybowska
2019-03-04 08:34:56

hej moderatorka - poddajesz publicznie temat , nie wpuszczasz komentarzy ? to po co 1 punkt widzenia ...jednostronna relacja ? dawaj wszystko jak nikogo nie obraża ...

tak dla porządku ...
2019-03-03 23:25:13

Co pan bredzi. Ręce opadają leżąc. Takie gminy jak Sabnie, Bielany, Ceranów, nie mają prawa istnieć. Gmina poniżej 6 tys. mieszkańców nie spełniają podstawowych kryteriów do funkcjonowania.

Kamil
2019-03-03 21:35:09

Niech wójt i wice oszczędzają i lepiej rządzą to i pieniądze się znajdą na inwestycje. Najłatwieej likwidować. Szkoły oszczędzają. Wiem o tym jako rodzic i jestem zadowolony ze szkoły w Zembrowie. Moje dzieci też.

Rodzic i były uczeń
2019-03-01 21:34:48

W pełni popieram. Niech pan wójt będzie bardziej "udolny" w zarządzaniu gminą i słucha mądrzejszych Nie likwidacji. Przypomina mi to rządy PO-SO w Polsce

z gminy
2019-03-01 15:59:56

Można nie popierać. Jeśli tak, to trzeba pomóc gminie finansowo. Czy może to zrobić Pan Senator. Rodzice, dzieci i wójt będą wdzięczni. Wybory niedługo.

popo
2019-03-01 15:31:51
Strona 1/1


Dane kontaktowe