2
2020
2014-05-12

Schetynówka oddana do użytku!


Oddano do użytku jedną z największych inwestycji drogowych na terenie powiatu sokołowskiego. Jest to 6-kilometrowy odcinek drogi na trasie Węże - Justynów - Karolew w gminie Sokołów.

Droga (tzw. "schetynówka") wyremontowana została w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Jej koszt wyniósł ponad 4 mln złotych.
Połowę kwoty udało się pozyskać od wojewody mazowieckiego, a pozostałą część pokrył powiat sokołowski wspólnie z gminą Sokołów Podlaski. Oficjalne przecięcie wstęgi z udziałem władz gminnych i powiatowych odbyło się w poprzedni piątek, 9 maja. Na tę uroczystość do podsokołowskich Węży przyjechało wielu gości, m.in. minister rolnictwa Marek Sawicki, poseł Jacek Kozaczyński, członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska czy chociażby dyrektor siedleckiego oddziału WUM Andrzej Silny.  
Wykonanie "schetynówki" bardzo cieszy wójta gminy Sokołów Marcina Pasika, a także władze powiatu. Zdaniem wicestarosty Marty Sosnowskiej wykonanie tak wielkiej inwestycji nie byłoby możliwe dzięki dobrym relacjom powiatu z gminą Sokołów.

Warto dodać, że jest to druga "schetynówka" na terenie powiatu sokołowskiego którą udało się wykonać w roku ubiegłym. Pierwsza przebiega na terenie dwóch gmin: Sabnie i Jabłonna Lacka. Blisko 4-kilometrowy odcinek z Niecieczy do Bujał Gniewoszy kosztował blisko 2,5 mln. Na remont tej drogi również udało się uzyskać 50% dofinansowania od wojewody. Pozostałe koszty partycypował powiat wspólnie z gminami na terenie których przebiega ta droga.
Jeszcze w tym roku doczekamy się kolejnej schetynówki. Będzie to droga na trasie Sterdyń - Lebiedzie. Koszt inwestycji wyniesie ponad 2 mln złotych, z czego połowę tradycyjnie pokryje powiat z gminą na terenie której przebiega ta droga, czyli gminą Sterdyń. Drugą część stanowić będzie dofinansowanie od wojewody.
Wykonanie następnej "schetynówki" bardzo cieszy Martę Sosnowską, bo - jak sama mówi - spośród 42 powiatów tylko 10 otrzyma dofinansowanie. Powiat sokołowski oczywiście znalazł się w tej dziesiątce!

KAMIL WASZCZUK / fot. Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [6]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ha, HA, HA OTO PAJACE Z PSL-u

Konio
2014-05-20 00:17:18

Ta czarna ma krzywe nogi,a ten w goglach nie wyczyścił butów,to para?.

mulok
2014-05-17 13:46:20

I się załamałem, ciekawe czy oddali przed terminem, czy po? A jak się to ma do 22 lipca?

Włodzimierz Ilicz
2014-05-13 08:29:57

A gdzie się podział Pan Wojewoda ? Czemu nie przybył ? Osierocił swoje dziecko, \"schetynówkę\" z tamtego roku. A może stwierdził że dość tej farsy. Droga w polu to żadne osiągnięcie. Żeby to miało sens to trzeba by ją zrobić od krajówki w Cukrowni do krajówki na Klimowiźnie. Szacun dla Pana Paczuskiego za centrum logistyczne w Wężach. Choć to wbrew ogólnym tendencjom bo takie centra powstają przy trasach przelotowych.

czesław
2014-05-12 19:44:27

Trafnie to ująłeś Adam.Decydenci zapomnieli, co zawdzięczają Polsce Ludowej, ale niebawem Trzecia Rzeczpospolita będzie musiała dokonać podsumowania własnych osiągnięć, jak i dotkliwych, kompromitujących porażek.Dlatego śmieszą mnie tutejsze komentarze w stylu mentalnie tkwią w epoce PRL-u.

@Adam
2014-05-12 19:13:59

Szok.Największa inwestycja w powiecie-6 km drogi.Tylko ta droga była, ją zmodernizowano dla potrzeb Topazu.Teraz widać co dał nam PRL.Gdyby nie wybudowano dróg,mostów,chodników za PRLu to co by dziś było?,aż strach pomyśleć.6 km. drogi przez 25 lat.240 m rocznie.

Adam
2014-05-12 15:27:31
Strona 1/1


Dane kontaktowe