17
2020
2015-03-12

Samorządowcy i wojewoda


Samorządowcy i wojewoda - w takim składzie odbyło się spotkanie w Siedlcach, podczas którego omówiono wyniki działań policji i rozwój infrastruktury w regionie.

W spotkaniu udział wzięli samorządowcy z wielu powiatów, w tym także z powiatu sokołowskiego. Jak czytamy na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, nieznacznie spadła liczba wypadków w porównaniu do roku 2013. W ubiegłym roku w regionie siedleckim odnotowano ich 53, natomiast rok wcześniej - 58. W wypadkach życie straciło 55 osób, czyli 10  mniej niż rok wcześniej. Biorąc pod uwagę całe województwo mazowieckie, w ubiegłym roku odnotowano ponad 5 tysięcy wypadków.
 
Podczas spotkania podkreślano, że w tym roku policja skupia się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństa seniorów, pieszych i rowerzystów, a także walce z piratami drogowymi i nietrzeźwymi kierowcami. 

Samorządowcy dowiedzieli się na spotkaniu, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje wyremontowanie wielu dróg krajowych, m.in. w powiecie sokołowskim. Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wręczył samorządowcom promesy na remonty i odbudowę dróg. Powiat sokołowski otrzymał promesę na przebudowę blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Grzymałach (ok. 1,6 mln), a gmina Ceranów - na odbudowę drogi gminnej w Natolinie (ok. 600 tysięcy). 

KW
fot. MT

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A PASIK W LESIE NIC NIE DOSTAŁ.ON TYLKO OBIECUJE!!!!!!!!PICER

PIH
2015-03-12 19:40:43
Strona 1/1


Dane kontaktowe