17
2020
2014-11-02

Salezjańskie gimnazjum rekordzistą!


Uczniowie z sokołowskiego gimnazjum salezjańskiego wezmą udział w lll edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Jeżdżę z głową".

W tegorocznej edycji programu udział weźmie prawie 3 tysiące gimnazjalistów z całego kraju. Z województwa mazowieckiego zakwalifikowały się gimnazja z następujących miast: Ciechanów (25 uczniów), Wyszków (60), Zabrodzie (5). Najliczniejszą grupę stanowi sokołowska młodzież - aż 84 uczniów z gimnazjum salezjańskiego. 
 
Program "Jeżdżę z głową" już po raz trzeci pomaga uczniom, a także ich nauczycielom dokonywać pozytywnych zmian w otoczeniu. W czasie zajęć młodzież uczy się praktycznego wykorzystania przepisów ruchu drogowego oraz kultury i życzliwości wobec innych uczestników ruchu. Nauczyciele wykorzystują do zajęć plnszowe gry strategiczne, filmy animowane oraz inne materiały programowe. Uczniowie w czasie trwania projektu promować będą odpowiednie zachowanie się na drogach, poprzez rozmowy z ludźmi oraz badanie stanu wiedzy na temat bezpieczeństwa. 
 
Organizatorem projektu jest fundacja BGŻ. Jej prezes, Małgorzata Zdzienicka - Grabarz, mówi: - Po dwóch edycjach „Jeżdżę z głową” możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że gimnazjaliści to doskonali partnerzy we współpracy na rzecz własnych społeczności. Są otwarci, kreatywni i skuteczni w działaniu! W tym roku swój potencjał i zaangażowanie będą mogli dodatkowo wykorzystać w grach miejskich na terenie swoich miast. 

Dotychczas w programie wzięło udział ponad 200 gimnazjów z całej Polski. Program objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Komendy Głównej Policji. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.jezdzezglowa.pl.
 
KW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe